П’ятниця, 24 Травня, 2024

Розкрито вигляд Lunar Gateway – космічної станції, над Місяцем

NASA поділилася зображеннями космічної станції Lunar Gateway, будівництво якої розпочнеться у 2024 роц. Вона має стати домом для астронавтів, які відвідують Місяць. Ця станція є спільним творінням інженерів NASA, Європи, Японії та Канади. Запуск її основних компонентів здійснюватиме ракета SpaceX Falcon Heavy.

Lunar Gateway має стати проміжним пунктом для мандрівок на Місяць. Із Землі астронавти летітимуть на космічному кораблі Orion, який стикуватиметься з Gateway. На поверхню Місяця космонавти спускатимуться на кораблі SpaceX Starship. Завдяки цьому вони зможуть проводити тривалі місії на Місяці.

Підписуйтесь на наш Telegram.

У NASA називають майбутню космічну станцію “домом вдалечінь від дому”. В ній зможуть розміститися до чотирьох осіб, які робитимуть повний оберт навколо Місяця за сім днів.

Підписуйтесь на наш Telegram.

Значну частину станції створять комерційні компанії. Платформа враховуватиме одне з найбільших побоювань тривалого перебування вдалечінь від Землі – радіаційне опромінення. Набір інструментів для вимірювання опромінення запустять в числі найпершого обладнання.

Станція Lunar Gateway на орбіті Місяця є основною частиною більшого проєкту Artemis. Метою останнього є повернення людей на Місяць. Тому хоча Gateway початково буде розрахована на чотири особи, з часом її ємність розширять новими модулями.

Людство уже має подібний досвід, адже Міжнародна космічна станція, запущена в 1990-х була спершу розрахована на трьох космонавтів, а нині вона може вмістити 11 людей.

Lunar Gateway складатиметься з чотирьох основних модулів на початку. Це Power and Propulsion Element (PPE), слугуватиме командним та комунікаційним центром станції, а також забезпечуватиме її енергією. Модуль будує компанія Maxar Technologies в рамках $375-мільйонного контракту з NASA.

Другим основним модулем стане Habitation and Logistics Outpost (HALO), який розробляється Northrop Grumman. Він надасть порти стикування, батареї, комунікаціїні антени та повністю герметизовану кабіну.

Третій модуль створює Європейське космічне агентство і він називається European System Providing Refuelling, Infrastructure and Telecommunications (ESPRIT). Цей модуль надасть додаткову енергію, комунікації, шлюз та наукові установки. Його створюють компанії Airbus та Thales Alenia Space. В 2027 до нього також запустять модуль Refuelling Module, який матиме додаткові паливні баки та шлюзи.

Четвертим модулем стане International Habitation Module (I-HAB), який створюється силами європейського та японського космічних агентств. Він надасть додатковий житловий простір.

Загалом проєкт Artemis має стати початком постійної присутності людини на Місяці з 2028 року. У NASA сподіваються, що він стане поштовхом до нових наукових та технологічних відкриттів, а також стане основою для місячної економіки, яку будуватимуть приватні компанії.

За матеріалами: Daily Mail

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися