П’ятниця, 1 Березня, 2024

«Розумні» будинки: де взяти і скільки коштують

Розповівши про концепцію «розумного» будинку і користь, яку приносить автоматизація, ми не можемо не повідомити, скільки коштує таке вдосконалення і де його можна замовити.

Одразу зазначимо, що піти в найближчий будівельний супермаркет і купити там готове рішення в коробці не можна. Незважаючи на те, що в них вже можна знайти китайські набори радіошин (пристроїв, використання яких дозволяє за допомогою радіосигналу керувати різним обладнанням), «розумним» будинком це назвати не можна. Звичайно, якщо їх коректно встановити, то якась автоматизована система вийде, але про жодні сценарії і реагування на зміну обстановки і мови немає. За великим рахунком, установка подібних радіошин із супермаркету – це зміна типу вимикача, не більше. Якщо ж ви зацікавлені в повноцінній системі, варто звернутися до компаній, які займаються цим професійно.

Хто займається

Компаній, які в Україні створюють «розумні» будинки, не так багато, хоча поступово їх стає більше. Сам ринок у нашій країні ще знаходиться в стадії розвитку. Проте за бажання знайти таку фірму в Києві нескладно, а більшість з них мають дилерів і представників у великих містах України. Наприклад, компанія MimiSystems  працює по всій країні і пропонує систему власної розробки – «Розумний Дім MimiSmart». Компоненти устаткування вона збирає на китайському заводі, а проектує і впроваджує тут. У цієї фірми є шоу-рум, в якому вона знайомить бажаючих з продукцією та перевагами, які вони дають.

Ще одна компанія – «Інтелсіті», яка обіцяє повний спектр послуг, починаючи від проектування системи і закінчуючи її монтажем. Широкий вибір сервісів пропонують компанії IQHOUSE і Diacom Group.

Скільки коштує

Якої-небудь фіксованої вартості готових рішень на українському ринку немає. Жоден інтегратор не скаже одразу, у скільки вам обійдеться «розумний» будинок. Точна ціна питання залежить від багатьох факторів: величини приміщення, ступеня автоматизації, якості устаткування і т.д. Але орієнтуватися можна на приклади вже впроваджених рішень. Так, обладнання системою автоматизації двокімнатної квартири площею 70-80 кв. м коштує близько 5-6 тис. євро. Це базове наповнення: у нього входять управління освітленням, опаленням, кондиціонером, теплими підлогами і захист від протікання води. Але це тільки вартість обладнання, яке відповідає безпосередньо за автоматизацію. Лампочки ж, дроти, автоматичні карнизи та ролети доведеться купувати окремо. Наприклад, такий карниз з приводом (але без штор) коштує близько 3 тис. грн. Також на вартість проекту впливають і інші фактори. Зокрема, візуалізація управління (на смартфонах, планшетах або панелях) у деяких фірм може збільшити вартість проекту на 10%. Коли в цю квартиру додати ще і керування мультимедіа з відеоспостереженням, то ціна зросте приблизно вдвічі.

Автоматизація кожного компонента інтер’єру (наприклад, жалюзі або ролет) істотно здорожує проект

Не варто забувати і про те, що є обладнання різного класу. Ці класи відрізняються насамперед гнучкістю. Дороге обладнання дає більше простору для польоту фантазії і налаштування систем під себе.

«Порівняємо дві типові квартири. Один замовник любить, коли у нього багато світла, він робить у кімнаті п’ять точок (освітлення). А другий каже: «Мені вистачить однієї люстри». Різниця в ціні при цьому може бути колосальна, хоч це одна і та сама квартира. Але в одного багато світла і десять сценаріїв, а в іншого тільки лампочка і включення за датчиком. Виходить, що один заплатив за світло 1000 доларів, а інший – 200 грн»,–- пояснює комерційний директор компанії MimiSystems Станіслав Ткач.

«Були у нас розрахунки будинків і під 2000 квадратів. Для такого будинку вартість обладнання системи автоматизації класу АВВ, яка містить увесь комплекс управління інженерними системами будинку, – це близько 2,5 млн гривень. А робота та впровадження системи автоматизації обійдеться близько 200-300 тис. грн», – розповідає технічний директор компанії Diacom Group Андрій Шкадовський.

Наші будинки «порозумнішають» не скоро

Український ринок «розумних» будинків поки не можна назвати масовим. Не всі розуміють, що і як можна отримати від такого житла, але багато хто лякається його вартості і складності впровадження.

Хоча в Європі дев’ять з десяти зводяться будівель преміум-класу обладнано системою автоматизації за замовчуванням. Для звичайного житла цей показник становить приблизно шість з десяти будинків. Україні до цього поки ще треба розвиватися. Щоб «розумні» будинки ставали популярними, повинна набратися критична маса тих, хто ними користується, а це близько 13-15% від усіх споживачів, пояснює представник компанії АВВ Костянтин Шульга. «Але поки рівень економіки і добробуту в країні невисокий, цього важко досягти. Також ми намагаємося вести роз’яснювальну роботу серед тих, хто кошти має, але не довіряє таким системам або попросту консервативний», ­– говорить він. За прогнозами Костянтина, широке поширення в Україні «розумні» будинки отримають через 15 років.

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися