Шановний, вам скільки років? Інтернет-сервіси дедалі частіше надають лише з паспортом

Незрозуміло, як користувачі інтернету реагуватимуть на все більш поширені перевірки віку.

У відповідь на зростаючий тиск з боку активістів, батьків і регуляторів, які вважають, що технологічні компанії недостатньо зробили для захисту дітей в інтернеті, підприємства та уряди по всьому світу поміщають основну частину інтернету під жорсткіші перевірки цифрової епохи. Щоб захистити дітей в Інтернеті, все більше компаній і урядів змушують користувачів доводити, скільки їм років.

Минулого місяця Річард Еррінгтон хотів подивитися на YouTube науково-фантастичний фільм зі свого дому у Великобританії. Але сервіс повідомив містеру Еррінгтону, якому понад 50, що йому потрібно довести, що він достатньо дорослий, щоб дивитися фільм 1974 року «Космос — це місце». У користувача було три варіанти: ввести дані своєї кредитної картки, завантажити посвідчення особи з фотографією, або забути про відео. «Я вирішив, що це не варте стресу», — сказав він.

Люди в Японії повинні надати документ, що підтверджує їхній вік, щоб використовувати додаток для знайомств Tinder. Популярна гра Roblox вимагає від гравців завантажити державнео посвідчення і селфі, якщо вони хочуть отримати доступ до функції голосового чату. Закони Німеччини та Франції вимагають, щоб порнографічні веб-сайти перевіряли вік відвідувачів.

Скажіть анонімності прощавай

Зміни, які набрали швидкість протягом останніх двох років, можуть зруйнувати одну з головних рис інтернету: можливість залишатися анонімним. З часів модемів комутованого зв’язку та чат-кімнат AOL люди могли пересуватися величезними просторами інтернету, не розголошуючи жодних особистих даних. Багато людей створили онлайн-персону, яка жодним чином не пов’язана з їхньою офлайн-особистістю.

Але досвід споживання контенту та спілкування в інтернеті дедалі менше схожий на анонімну публічну площу, а більше схожий на відвідування банку, де потрібно доводити, що ви – це ви.

Критики вікових перевірок стверджують, що в ім’я безпеки це може поставити під загрозу конфіденційність користувачів, послабити свободу самовираження та зашкодити спільнотам, які користуються анонімністю в інтернеті.

Авторитарні уряди використовували захист дітей як аргумент для обмеження мовлення в інтернеті. Цього літа Китай заборонив веб-сайтам ранжувати знаменитостей за популярністю в рамках придушення згубного впливу знаменитостей на молодь.

«Чи почнемо бачити більше підтвердження віку? Звичайно, – сказав Хані Фарід, професор інженерії та інформатики з Каліфорнійського університету в Берклі, який закликав до додаткових заходів безпеки дітей. – Оскільки є більший тиск, зараз є більше обізнаності про те, як ці технології завдають шкоди дітям».

Але, сказав Фарід, регуляторам і компаніям потрібно діяти з обережністю. «Ми не хочемо, щоб рішення було більш шкідливим, ніж проблема», – сказав він.

Ваш вік повинен бути реальним

Багато веб-сайтів давно вимагають від відвідувачів вказувати дату свого народження, щоб побачити вміст, призначений лише для дорослих. Але відвідувачі зазвичай могли це робити, не показуючи жодних доказів свого віку.

Для деяких регуляторів цього вже недостатньо. Нові інструкції щодо захисту дітей у Британії стверджують, що деякі веб-сайти повинні вжити додаткових заходів для перевірки віку своїх користувачів.

Оновлення правил Європейського Союзу щодо відео- та аудіосервісів вимагає, щоб сайти захищали неповнолітніх, що може включати перевірку віку користувачів. У відповідь на зміни минулого року Google повідомила, що запитатиме у деяких користувачів YouTube, яким вона володіє, документи, що посвідчують особу або дані кредитної картки, перш ніж вони зможуть дивитися відео.

Facebook вивчає подібні варіанти. У липневому дописі в блозі компанія повідомила, що розробляє програми для пошуку ознак того, що користувачі брешуть про свій вік. «Коли ми відчуваємо, що нам потрібна додаткова інформація, ми розробляємо список варіантів, щоб юзер підтвердив свій вік», – сказав у пості Павні Діванджі, віце-президент компанії з молодіжних продуктів. Пізніше у Facebook заявили, що одним із варіантів буде надання документів, що посвідчують особу.

Багато з заходів нової перевірки віку вимагають, щоб користувачі подали державні посвідчення особи або інформацію про кредитні картки. Але інші компанії використовують або розглядають інші варіанти, як-от програмне забезпечення, яке сканує обличчя користувача, щоб приблизно визначити його вік.

«У будь-якому разі, це все ще скарбниця даних, які можна використовувати», — сказав Дейлі Барнетт, штатний технолог Electronic Frontier Foundation, групи захисту конфіденційності та свободи слова в Інтернеті.

Багато компаній та уряди стверджують, що вживають заходів для вирішення проблем із конфіденційністю, наприклад, обмеження тривалості зберігання даних.

Останні острівці анонімності

Деякі інтернет-сервіси опираються введенню обов’язкових перевірок віку через державні посвідчення. Twitter дозволяє користувачам розкривати дату свого народження, але не вимагає цього. Якщо користувачі хочуть переглядати вміст для дорослих, вони повинні натиснути попередження, але не повинні доводити, що їм виповнилося 18 років.

В основі Twitter лежить переконання, що публічна розмова має величезну цінність, коли люди можуть говорити зі світом через псевдонім”, — сказав Нік Піклз, старший директор глобальної стратегії державної політики у Twitter.

Як відреагують користувачі?

Незрозуміло, як користувачі інтернету реагуватимуть на все більш поширені перевірки віку. Протягом місяців YouTube пояснював розчарованим користувачам у Twitter, що вимагає посвідчення особи через нові правила.

«Я плачу за музику на YouTube, але він хоче, щоб я завантажив копію свого посвідчення особи, щоб він міг підтвердити мій вік, перш ніж дозволити мені грати «in bloom» від Nirvana», — сказав один із користувачів. Користувач зазначив, що вперше купив трек на касеті, коли йому було близько 12, майже 30 років тому.

За матеріалами: NY Times

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я