Вівторок, 21 Травня, 2024

Видобувач криптовалюти у антивірусі Norton Antivirus – усіх попереджали

Днями інтернет сколихнула новина, що один з найпопулярніших антивірусів у світі – Norton Antivirus – має вбудований видобувач криптовалюти. Однак багато хто, публікуючи новину про те, що це погано, забув, що виробники антивірусу попереджали про це багато місяців назад.

Антивірус Norton останніми днями зазнав масової критики за включення крипто-майнера в антивірусне програмне забезпечення Norton 360. Активісти стверджували, що компанія таємно встановлює програмне забезпечення для криптомайнінгу на комп’ютер і знімає комісію з прибутку. ЗМІ повідомляли про користувачів, які намагались видалити його.

Насправді, влітку 2021 року Norton публічно оголосила, що додає крипто-майнер в свій пакет безпеки Norton 360. Ідея була в тому, щоб користувачі отримали безпечну альтернату додаткам для видобування криптовалют, які юзери встановлюють собі з неперевірених сайтів.

Спочатку вбудований у Norton 360 майнер був доступний лише обмеженій кількості користувачів. Тепер компанія запустила його для усіх своїх користувачів.

Хоча майнер дійсно встановлюється під час інсталяції антивірусу, він не запускається автоматично. Norton повідомляють, що майнер працює лише з дозволу користувача.

Представник Norton також повідомив виданню The Verge, що майнер NCrypt.exe можна повністю видалити, тимчасово відключивши функцію захисту від несанкціонованого доступу до компонентів Norton, а потім видаливши виконуваний файл.

Хоча майнер встановлюється автоматично, Norton не приховує його наяврість. На панелі управління антивірусом вгорі є великий банер з текстом “Перетворіть час простою вашого комп’ютера в готівку”. Після натискання на нього та ще кілька кнопок з’являється текст, який повідомляє, що активується функція криптовидобувача Norton Crypto.

У Norton пояснюють, що увімкнений майнер буде працювати тільки тоді, коли комп’ютер не використовується. Також його можна призупинити вручну.

Після активації Norton Crypto, він створить для криптовалютний гаманець на комп’ютері користувача і відразу ж почне використовувати графічний процесор комп’ютера для видобування Ethereum. Заробіток буде періодично зараховуватися на створений гаманець, і при досягненні мінімального порогу криптогроші можна буде обміняти на біржі Coinbase.

Сам Norton отримує 15 відсотків від будь-якого доходу з видобування криптовалют. Оператори пулів часто беруть комісійну плату за те, що об’єднують тисячі комп’ютерів разом в одну мережу для видобутку криптовалют. Однак збори зазвичай наближаються до 1 або 2 відсотків.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися