Неділя, 19 Травня, 2024

Що робити зі старою флешкою: 7 цікавих способів використання

Практично в кожного в ящику або коробці з мотлохом валяється 1-2 старі USB-флешки. У більшості випадків флешки «йдуть на спочинок» через відносно невеликий обсяг пам’яті або повільність зчитування/записування, рідше – просто ламаються. Тому діставайте з ящика флешку, а ми розповімо, що з нею можна зробити.

Для робочих пристроїв

Носіть з собою улюблену гру

Якщо важливі файли записувати на знімний носій ризиковано через нестабільну роботу, завжди можна скопіювати на нього гру або клієнт для онлайн-гри. Її можна спокійно відкрити з флешки на ПК або ноутбуці і пограти, наприклад, на роботі (у вільний час, звісно).

Порада: якщо трохи заморочитись, то можна встановити на флешку емулятор для Gameboy або PlayStation, щоб грати в улюблений олдскул.

Прискорте роботу ПК

Існує тип додатків, які прискорюють роботу ПК, кешуючи файли, які часто використовувує система (наприклад, ReadyBoost). Правда, ці додатки резервують певне місце на жорсткому диску, куди, власне, і кешуються файли. Якщо встановити додаток на флешку і підключати її при кожному запуску ПК, то можна отримати всі переваги швидкого запуску без втрати фізичної пам’яті.

Важливо: якщо на USB-флешку встановити ReadyBoost, то користувач втрачає доступ до всіх файлів накопичувача і не зможе більше копіювати на нього дані, тому збережіть всю важливу інформацію на жорсткому диску і форматуйте накопичувач перед установленням.

Створіть ключ безпеки

Можливо, у вас на ПК або ноутбуці є файли, які не призначені для сторонніх очей. Звісно, можна встановити пароль для авторизації, але зламати його при наявності доступу до ПК зуміє навіть не дуже досвідчений у програмуванні користувач.

Підвищити безпеку можна за рахунок флешки, встановивши на неї додаток типу Predator. Суть у тому, що для входу в систему буде потрібно вставити в комп’ютер USB-накопичувач – без нього ПК блокується, і ніхто не може отримати доступ до файлів.

Важливо: деякі з подібних додатків можуть обмежувати час робочого сеансу або фільтрувати сайти, тому їх можна використовувати і для батьківського контролю.

Створіть аварійний набір відновлення

Залежно від обсягу флешки на неї можна скопіювати файли найнеобхідніших системних програм, драйверів або ОС. Така «аварійна» флешка стане в пригоді, якщо Windows накаже довго жити білими буквами на синьому екрані. Як мінімум рекомендується скопіювати стартовий пак драйверів і найкорисніші програми на кшталт пакету Офіс або браузера.

Для неробочих пристроїв

Підпишіть кімнатні рослини

Напишіть на корпусі пристрою маркером назву вазона або квітки, а потім вставте флешку в горщик. Кілька маркерів, трохи зусиль – і можуть вийти досить милі «стікери», які замінять папірці з назвою, приклеєні скотчем. Звичайно, це не найбільш функціональний спосіб, але все ж краще, ніж просто викинути флешку у відро.

Віддайте флешку тим, кому вона корисна

Навіть якщо флешка не працює, деяким технологічним компаніям вона може стане в пригоді для досліджень. Ми не знаємо, для яких саме, але якщо ви погуглите «здати флешку» у своєму регіоні, то, цілком ймовірно, зможете знайти кілька організацій, які приймають їх.

Утилізуйте флешку

Ні, не просто викиньте у відро, але знайдіть підприємство, яке займається переробкою зламаних накопичувачів. Вони можуть використовувати придатні метали і пластик. Плюсик у карму і для екології.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися