Що вміє «бездзеркалка» середнього рівня

Хоча бездзеркальні фотоапарати і відносять до одного класу пристроїв, насправді вони дуже різняться між собою як характеристиками, так і ціною. Olympus PEN E-PL5 знаходиться в нижньому ціновому сегменті (хоч за функціональністю її можна назвати середняком) – камера коштує близько 7 тис. грн. Що ж отримає покупець за ці гроші?

Ергономіка і дизайн

Перше, на що він зверне увагу, – це габарити апарата. Без об’єктива він спокійно поміститься в кишені верхнього одягу (а якщо вони великі, то навіть з об’єктивом) і навіть в штанях. Такий розмір спочатку дещо бентежить – боїшся вронити апарат на землю. Виручає ремінець, що йде в комплекті і дозволяє носити прилад на шиї. Незважаючи на розмір, всі кнопки керування та роз’єми знаходяться під рукою. На верхньому ребрі є колесо виставлення режиму зйомки, кнопка живлення та зйомки. Там же є «кишенька» для встановлення допоміжних аксесуарів – спалаху (йде в комплекті), оптичного видошукача (власного E-PL5 не має, лише дисплей) та інших деталей.

На нижньому ребрі є паз для штатива, а поруч – відсік акумулятора та слот SD-картки. Справа під заглушкою HDMI- та нестандартний USB-порт, до якого підходять лише фірмові шнури Olympus.

Головні ж елементи управління камерою виробник традиційно розмістив на задній панелі. Її левову частку займає 3-дюймовий сенсорний висувний дисплей – ступені його свободи дозволяють вести зйомку від живота, а також з піднятих рук. Також на панелі є кнопки швидкого перегляду та видалення знімків, службова клавіша Fn, кнопки зумування при перегляді кадрів, швидкого запису відео, INFO (відповідає за показ службової інформації), MENU, OK та дискова кнопка навігації по меню та швидкої зміни настройок. Керувати меню дуже просто, використовувати для цього можна не лише кнопки, але й сенсорний дисплей. Проте користуватись ним з цією метою на початку не дуже зручно – елементи управління замалі, так і хочеться взяти в руки стилус, бо великими пальцями по них важкувато потрапляти. Проте через деякий час руки призвичаюються, і особливих нарікань цей спосіб вже не викликає.

Технічні характеристики

Фотоапарат має матрицю формату 4/3 дюйма з роздільною здатністю 16,1 МП та сенсором Live MOS. Його світлочутливість починається з ISO 200 та закінчується ISO 25600. Таке значення можна виставити лише вручну, і навряд чи воно може комусь знадобитись через величезну кількість шумів при такій чутливості. Користувачам рекомендується виставляти значення ISO від 200 до 1600, що доступні в автоматичному режимі. Витримка – від 1/4000 до 60 сек.

Зйомка гарноосвітленого об’єкта з ISO 200 та витримкою 1/500

У комплекті з камерою йде об’єктив Olympus M.ZUIKO DIGITAL 14-42 мм 1:3.5-5.6. Його фокусна відстань складає 14-42 мм, еквівалент 28-84 мм для 35 мм камери, діафрагма — F 3.5-5.6, кут огляду 75?-29°, а оптичний зум трикратний. Особливих претензій оптика не викликає, але й видатними можливостями вона похвалитись не може. Наприклад, фокусування на близьких об’єктах іноді відбувається зі скрипом (або не відбувається взагалі). Загалом же апарат має автоматичний та ручний фокус, можливість виставляти фокусування простим дотиком до екрана, а також слідкувальний фокус.

Hа ближчому плані сфокусуватись не вдалося

Що стосується зуму, то апарату не завадило б і потужніше оптичне збільшення, адже 3Х – це рівень «мильниць». А з його однозначних плюсів виділимо підтримку формату RAW та швидкісну зйомку до 8 кадрів/с.

Зйомка з максимальним зумом

Фотографування та враження

Якість світлин жодних нарікань не викликали. Навіть при поганому освітленні з ISO 1600 вони виходять досить якісні. У цьому можна переконатись, переглянувши три наступні фото, зроблені в темній кімнаті, де працює лише настільна лампа, зі спалахом (на максимальній потужності та автоматичному значенні) та без.

Фотографії виходять дуже яскравими та соковитими.

Незважаючи на відсутність макрозйомки і не найкраще фокусування на ближніх планах, виходить непогана деталізація.

Під час зйомки можна редагувати її параметри, наприклад, виставляти колірну температуру.

Або налаштувати чіткість, яскравість та контраст.

Не забули розробники і про інтенсивність освітлення.

Також одразу можна накладати різноманітні художні фільтри, яких є більше десяти. Це може бути сепія чи зернистість:

Або затемнення та tilt-shift:

Тобто гратися з налаштуваннями та режимами можна досить довго. Ну і як бонус – здатність фотоапарата записувати відео у форматі Full HD.

Загалом працювати з Olympus PEN E-PL5 виявилось цікаво та приємно. Більше фотографій, що ми наклацали цим апаратом (в оригінальній якості), ви можете знайти за цим посиланням.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я