Вівторок, 25 Червня, 2024

Що загрожує інтернету: винахідник Павутини назвав три причини

Глобальній мережі днями виповнилося 28 років. Але люди, які стояли біля її початків, не святкували цю дату – вони турбуються про її майбутнє. Винахідник інтернету Тім Бернерс-Лі назвав найбільші загрози, які стоять перед світовою Павутиною.

На думку Бернерса-Лі, інтернету треба боротися з трьома головними небезпеками. Це втрата контролю над персональними даними, поширення дезінформації та непрозорість політичної реклами.

«Через співпрацю або шляхом примусу компанії та уряди дедалі більше стежать за кожним нашим кроком в інтернеті. Вони також ухвалюють вкрай різкі закони, які обмежують наші права на недоторканність приватного життя, – говорить Бернерс-Лі. – При репресивних режимах легко побачити шкоду, яку можна заподіяти. Блогерів можуть заарештувати або вбити, а дії політичних опонентів – відстежити. Але навіть у країнах, де уряди, як прийнято вважати, керуються найкращими міркуваннями для власних громадян, тотальне стеження переходить всі межі».

Наступною суттєвою проблемою інтернету вчений вважає поширення неправдивої інформації. За його словами, розповсюджувачі фейкових новин отримують фінансову і політичну вигоду. А соцмережі і пошукові системи, знаючи про уподобання користувачів, фінансово зацікавлені в показі посилань з кричущими та шокуючими новинами. Наприклад, сказав Бернерс-Лі, в рамках однієї політичної кампанії двох абсолютно різних груп людей можуть показуватися прицільні оголошення, які повністю суперечать один одному.

Вихід з нинішньої ситуації винахідник інтернету бачить у створенні інших моделей заробітку. Серед можливих рішень – передплата і мікроплатежі. Він також пропонує створити нові технології, наприклад, капсули даних для захисту персональної інформації. Крім того, Бернерс-Лі закликав Google і Facebook краще пояснювати користувачам суть роботи алгоритмів, на основі яких їм показується політична реклама.

За інформацією: Quartz

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися