Четвер, 20 Червня, 2024

Смарт-девайси стали інструментом домашнього насилля

Закриття України на карантин весною цього року призвело до зростання кількості домашнього насилля на 30%. Подібні цифри і в інших країнах – Франція (30%), Італія (55%). В ООН заявили про спалах домашнього насилля в усьому світі. Сьогодні світ знову на грані повного карантину і ситуація може повторитися. А сучасні смарт-гаджети полегшують реалізацію домашньої тиранії.

Смарт-колонки, трекінгові додатки, програмне забезпечення для запису натиснутих клавіш – ці засоби допомагають домашнім тиранам утримувати контроль над своїми жертвами. Благодійна організація по боротьбі з домашнім насиллям Refuge повідомляє, що 70% постраждалих, які звернулися по допомогу, кажуть, що проти них використовували технології.

«Коли він пішов з дому, тоді я помітила, що він використовував камеру дверного смарт-дзвінка Ring для стеження за мною, – каже одна з постраждалих. – Я могла би вийняти батарейку, але не наважилась, оскільки він сказав би мені, що я ставлю під загрозу безпеку дітей. Я боялася, що він звернеться в поліцію та заявить, що я погана мати».

За іншою жертвою домашнього насилля стежили через віртуального асистента Amazon Alexa. У нього є функція, яка дозволяє віддалено підключатися до смарт-колонки та прослуховувати звуки в приміщенні.

«Він налаштовував усі акаунти, – каже жертва домашнього насилля. – Він встановлював сімейний доступ. По всьому дому були різні пристрої з Alexa. Він міг піти з дому та підключитися до Alexa, коли ми були вдома».

Від домашнього насилля страждають також чоловіки і під час карантину кількість їхніх звернень зросла. Британська «гаряча лінія» Respect Men’s Advice Line повідомила, що під час карантину вона почала отримувати на 5000 більше дзвінків, ніж за цей же період минулого року.

«Порушник – це людина, яка купує пристрій та обслуговує його, – каже доктор Леоні Танзер з Колледжу Лондона. – Це дає їй багато контролю над оточенням та налаштуванням пристроїв».

Тягар безпеки

Команда фахівців з безпеки у IBM задумалася над мінімізацією ризиків використання техніки для домашнього насилля. На їхню думку, тягар відповідальності часто знаходиться на жертвах домашнього насилля, які змушені навчатися. Хоча над можливими наслідками неправильного використання їхніх продуктів повинні думати розробники.

«Ми вважаємо, що тягар безпеки не повинен бути на плечах кінцевого користувача. Ми думаємо, важливо змістити деяку частину відповідальності на продуманий дизайн, – каже співробітниця IBM Леслі Нутталл. – Багато смарт-девайсів розроблені з допущенням, що всі люди в домі раді ділитися інформацією один з одним, але цей сценарій не враховує багатьох варіацій у сімейному житті».

За словами Нутталл, гаджети діляться різною інформацією, наприклад, відомостями про заряд батареї. Це може здаватися невинною інформацією, але через це жертва домашнього насилля не може вимкнути свій телефон, пославшись на розряджену батарею, бо домашній тиран знає реальний заряд акумулятора.

У IBM також попереджають, що порушники часто надсилають знущальні послання в рядку опису, наприклад, банківських переказів та карток з поздоровленням. Нутталл пропонує моніторити вміст таких доступних текстових полів.

За матеріалами: BBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися