Четвер, 13 Червня, 2024

Сонячна енергія стала офіційно найдешевшою в історії

Міжнародне енергетичне агентство (International Energy Agency, IEA) повідомило, що вперше в історії вартість будівництва мегавата сонячних ферм менше за вартість електростанції такої ж потужності на викопному паливі. Здешевлення експерти пояснили політикою багатьох країн на мінімізацію фінансових ризиків.

Раніше у IEA оцінювали вартість сонячних ферм близько 7-8% для всіх технологій. Нині експерти агентства оновили свої дані: від 2,6 до 5% у Європі та США, від 4,4 до 5,5% у Китаї та від 8,8 до 10% в Індії.

Експерти кажуть, що зниження вартості капітальних затрат на 20-50% є однією з рушійних сил для заміщення джерел енергії на викопному паливі.

Зниження капітальних затрат пояснюється кількома факторами, серед яких – впровадження успішних проєктів, наприклад, сонячної ферми з батареями у Південній Австралії від Ілона Маска. Успіх таких розробок приваблює увагу, і все більше людей пробують цю технологію. Збільшення попиту призводить до здешевлення компонентів.

Експерти IEA прогнозують, що в наступні 10 років сонячна енергетика «вибухне». Уже зараз ця технологія знаходиться в оптимальних умовах низької вартості та доступності. До 2040 року потужність сонячних ферм зросте на 43% проти 2018 року.

До речі, «зелена» енергетика на базі сонячних панелей докорінно змінила глобальний ринок героїну. Фермери так активно вирощують сировину, що найближчими роками може статися соціальна криза з мільйонами біженців.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися