Неділя, 25 Лютого, 2024

Смартфони для неграмотних – ринок у десятки мільйонів користувачів

Смартфони з голосовим керуванням – новий клас гаджетів, які націлені на величезний ринок користувачів, що не вміють читати та писати. Це десятки мільйонів людей, які внаслідок безграмотності стикаються з величезними труднощами в житті. Гаджети з голосовим керуванням мають допомогти їм опанувати цифрові сервіси.

Один з таких смартфонів запустили у Кот-д’Івуарі під назвою «Суперфон». Він використовує голосовий асистент, який спілкується з користувачем місцевою мовою та виконує його голосові команди. Потенційною аудиторією цього гаджета є 40% населення країни, яке є неписьменним.

Телефон місцевого виробництва має на меті зробити щоденні завдання більш доступними. Від розуміння документа та перевірки банківського балансу до взаємодії з державними установами.

Телефон виробляється в ICT and Biotechnology Village у Гранд-Бассамі, зоні вільної торгівлі поблизу столиці Кот-д’Івуару. Він є результатом співпраці з урядом. Компанія-розробник не сплачує податків чи митних зборів, а складальний завод отримав субсидію у розмірі понад два мільярди франків КФА.

В обмін Cerco має платити 3,5% свого доходу державі та навчати близько 1200 молодих людей щороку. Компанія каже, що отримала 200 000 замовлень з моменту запуску 21 липня. Завдяки партнерству з французьким телекомунікаційним гігантом Orange телефон продаватимуть у 200 магазинах по всьому Кот-д’Івуару.

«Я щойно купила цей телефон для своїх батьків удома в селі, які не вміють ні читати, ні писати», — сказала Флоріда Джогбе, молода жінка, яка купила телефон завдяки рекламі в соціальних мережах. Вона вважає, що 60 000 франків КФА (92 долари США), є недаремно витраченими грошима.

Смартфон використовує операційну систему під назвою Kone, розроблену компанії Cerco, і охоплює 17 мов, якими розмовляють у Кот-д’Івуарі, включаючи бауле, бете та діула, а також 50 інших африканських мов.

У Cerco сподіваються розширити словник операційної системи до 1000 мов, охопивши половину населення континенту. Вирішити таку задачу має допомогти мережаз 3000 волонтерів.

Мета полягає в тому, щоб подолати «розчарування», яке відчувають неписьменні люди, стикаючись з цифровими технологіями. Адже технології вимагають уміння читати та писати, причому писати без помилок та швидко, сказав президент Cerco Ален Капо-Чічі, громадянин Беніну.

З 750 мільйонів дорослих людей у всьому світі, які не вміють читати чи писати, 27% живуть на південь від Сахари, згідно з даними ООН за 2016 рік, останній рік, за який доступні дані.

На африканському континенті також близько 2000 мов, деякими з яких розмовляють десятки мільйонів людей і вони використовуються для міжетнічного спілкування, а інші є діалектами з невеликим географічним поширенням.

Відсутність чисельності чи економічного впливу часто означає, що великі розробники голосових асистентів не звертають уваги на ці мови.

Інші компанії, які інвестують у сферу голосових операцій в Африці, включають Mobobi, яка створила голосовий помічник мовою Twi у Гані під назвою Abena AI. Mozilla працює над помічником з мовою суахілі, якою розмовляють приблизно 100 мільйонів людей у Східній Африці.

Експерт з телекомунікацій Жан-Марі Акепо поставив під сумнів, чи потрібна платформа спеціального мобільного телефону з голосовим керуванням. Існуючі технології «встигють задовольнити людей», сказав він. Це, наприклад, голосові повідомлення в месенджерах.

Замість нового телефону він порекомендував програмне забезпечення з місцевими мовами, яке можна встановити на будь-який смартфон.

За матеріалами: AFP

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися