Стало відомо, як виробники брешуть про автономність ноутбуків

Автономність є одним з головних параметрів мобільного гаджета, але виявляється, що виробники не пишуть правдиві цифри. Це з’ясували експерти британської споживацької організації Which. Вони провели незалежне дослідження, щоб з’ясувати, наскільки реальні показники автономності сучасних лептопів відповідають заявленим виробниками цифрам.

Усього в експерименті було задіяно сім виробників електроніки, до яких крім Apple увійшли Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo і Toshiba. Саме випробування передбачало виконання поширених завдань, якими більшість власників навантажують свої пристрої: демонстрація фільмів, веб-серфінг і робота з документами.

За підсумками тесту 13-дюймовий MacBook Pro 2016 року видав 12 годин проти заявлених 10 годин. А ось HP Pavilion 14-al115na не витягнув і половини від обіцяних виробником 9 годин – він відключився через 4 години і 25 хвилин. Ненабагато краще себе показав 15-дюймовий Dell Inspiration 5000. Він протримався під навантаженням лише 3 години і 58 хвилин замість заявлених 7 годин. Lenovo Yoga 510 працював дві години, хоча його батарея повинна була б гарантувати п’ять годин роботи. Acer E15 вистачило також на дві години 56 хвилин при заявлених шести годинах.

 

 

Експерти пояснили, чому не можна казати, що виробники брешуть про автономність. «Виміри автономності батареї у споживацьких пристроях, таких як ноутбуки, зазвичай проводяться в оптимальних умовах, які максимізують результати, – каже Бен Вуд з організації CCS Insight. – Існує безліч змінних при реальному використанні, таких як яскравість екрана і те, які програми запущені. Це може мати суттєвий вплив на автономність».

У Dell розповіли Which?, що визначення автономності ноутбука є складним завданням. «Кожен користувач працює за ПК по-своєму, – відзначили у компанії. – Це схоже на те, як різні люди за кермом однієї машини покажуть різну витрату палива, що залежить від стилю водіння».