Неділя, 3 Березня, 2024

У кого відеозв’язок кращий: Google Duo проти Viber та Skype

Цього року Google випустив два цікавих додатки: месенджер Allo (про який ви можете почитати в цьому огляді) та додаток для відеодзвінків Duo. Мені стало цікаво порівняти технічні нюанси роботи Google Duo з Skype та Viber.

vid_spt_01
Параметри мобільного і дротового підключення

Додатки я встановив на два 4-ядерних смартфони з Android. Один із смартфонів був підключений до Wi-Fi, інший використовував 3G-інтернет від  Vodafone Україна. Дзвінки здійснювались в обох напрямках. Я оцінював: якість зображення, завантаження процесора та оперативної пам’яті і чіткість передачі голосу. За збігом обставин оперативна пам’ять обох смартфонів була завантажена на 49%.

Зручність та простота використання додатків

Як на мене, Duo має найбільш зручний інтерфейс. Додаток майже не потребує налаштування. Після завантаження відразу вмикається фронтальна камера. Під зображенням розташовано всього дві великі кнопки: «Відеодзвінок», що викликає список контактів, та кнопка контакту, який викликався останнім.

vid_duo_03
Інтерфейс Google Duo не обтяжений зайвими елементами

Довге натискання відкриває меню, що дозволяє вилучити чи заблокувати номер або заблокувати абонента. Здійснювати виклики та переключатися між фронтальною та основною камерами не складно – варто лише торкнутися екрана, і з’являться кнопки зміни камери та вимкнення мікрофона.

Також цікава функція Knock Knock, що вмикає попередній перегляд відео ще до початку розмови. Якщо абоненти додали один одного до списку контактів, то відео починає транслюватись як анімовані шпалери під час виклику ще до того, як розмову буде розпочато. Використання відео у Viber та Skype також доволі інтуїтивне, хоча переключатися між камерами у Skype дещо простіше – для цього варто торкнутися екрана.

Якість зв’язку

І знову перевага виявилася на боці продукту від Google. Месенджер  Duo у всіх випадках демонстрував гарне зображення, чіткий та гучний звук. Однак він найбільш охоче споживав системні ресурси: використання «оперативки» зросло до 68%, були задіяні 3 або усі 4 ядра процесору.

Skype на початку виклику показував відеоряд низької роздільної здатності й адаптував якість картинки до параметрів з’єднання. Загалом картинка на обох смартфонах виглядала добре, якість досягалась невисоким показником кількості кадрів на секунду – швидкі рухи відображались уривчасто.

Skype адаптує якість відеопотоку залежно від параметрів підключення
Skype адаптує якість відеопотоку залежно від параметрів підключення

Месенджер від Microsoft використовував не більше двох ядер, споживання пам’яті складало 58-59%.

Найменше мені сподобалась робота Viber: месенджер відверто скаржився на якість з’єднання, не завжди відображав відео співрозмовника, на екрані час від часу з’являлись артефакти. Попри ці негаразди якість передачі звуку залишалась на високому рівні. Тим не менше, з Viber  використання «оперативки» збільшувалось лише до 53% і було задіяно не більше двох ядер процесора.

Viber постійно скаржився на якість зв’язку
Viber постійно скаржився на якість зв’язку

За результатами експерименту в мене склалось наступне враження. Google Duo забезпечує якісну трансляцію відео та зручний у використанні, проте ставити окремий додаток спеціально для відеозв’язку, відверто кажучи, палкого бажання немає. Skype став набагато стриманіший щодо споживання системних ресурсів смартфона, а Viber трохи розчарував у плані якості передачі відео.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися