Війна в Україні може посилити світовий дефіцит чипів – зупинилися дві компанії, що виробляли близько 50% критичного компоненту для виробництва мікросхем

Ingas і Cryoin згідно з даними цих компаній та фірми з маркетингових досліджень Techcet виробляють близько 45% до 54% світового неону напівпровідникового класу. Цей газ важливий для лазерів, які використовуються для виробництва чипів

Два українських постачальника неону Ingas і Cryoin виробляють приблизно половину світових запасів цього ключового компонента для виготовлення чіпів. Внаслідок бойових дій ці компанії зупинили виробництво. Це загрожує підвищити ціни та посилити дефіцит напівпровідників, пише Reuters.

Ingas і Cryoin згідно з даними цих компаній та фірми з маркетингових досліджень Techcet виробляють близько 45% до 54% світового неону напівпровідникового класу. Цей газ важливий для лазерів, які використовуються для виробництва чипів. За оцінками Techcet, світове споживання неону для виробництва мікросхем минулого року досягло близько 540 метричних тонн.

Зупинка виготовлення неону кидає хмару на світове виробництво чипів, дефіцит яких уже суттєво вплинув на індустрію електроніки, автомобілів, авіації та низки інших.

За словами Анджело Зіно, аналітика CFRA, хоча оцінки значно різняться щодо кількості запасів неону, які виробники чіпів мають у своєму розпорядженні, виробництво може зазнати удару, якщо конфлікт затягнеться.

«Якщо запаси вичерпаються до квітня, а виробники чіпів не мають замовлень в інших регіонах світу, це, ймовірно, означатиме додаткові обмеження для ширшого ланцюга поставок і нездатність виробляти кінцевий продукт для багатьох ключових клієнтів», — сказав він.

До вторгнення Ingas виробляла від 15 000 до 20 000 кубометрів неону на місяць для клієнтів у Тайвані, Кореї, Китаї, США та Німеччини. Причому близько 75% припадало на індустрію чіпів, сказав Микола Авджи, головний комерційний директор компанії в електронному листі Reuters.

Компанія базується в Маріуполі, який перебуває в облозі російських військ. У середу російські війська зруйнували там пологовий будинок, що Київ і західні союзники назвали військовим злочином. У Москві заявили, що лікарня більше не функціонує і була окупована українськими бойовиками.

За словами директора з розвитку бізнесу Лариси Бондаренко, Cryoin, яка виробляла від 10 000 до 15 000 кубометрів неону на місяць і розташована в Одесі, припинила роботу 24 лютого, коли вторгнення почало загрожувати безпеці співробітників.

Бондаренко сказала, що компанія не зможе виконати замовлення на 13 000 кубометрів неону в березні, якщо насильство не припиниться. Вона сказала, що компанія може витримати щонайменше три місяці, якщо завод закритий, але попередила, що якщо обладнання буде пошкоджено, це буде серйозніше гальмувати фінанси компанії та ускладнить швидке відновлення роботи.

Вона також сказала, що не впевнена, що компанія може отримати додаткову сировину для очищення неону. Міністерство економіки Тайваню, де знаходиться найбільший у світі контрактний виробник мікросхем TSMC, повідомило, що тайванські фірми вже зробили передові підготовчі роботи та мають «безпечні запаси» неону, тому найближчим часом не бачить жодних проблем з ланцюгом поставок.

Виробники шукають неон

За словами Літи Шон-Рой, президента Techcet, менші виробники чіпів можуть постраждати сильніше.

«Найбільші виробники чипів, такі як Intel, Samsung і TSMC, мають більшу купівельну спроможність і доступ до запасів, які можуть задовольняти їх протягом більш тривалого періоду часу, від двох місяців або більше, – сказала вона. – Однак багато інших фабрик чипів не мають такого типу буфера».

Вона зазначила, що почали поширюватися чутки про те, що компанії намагаються нарощувати запаси. Це посилить проблему доступності поставок, вважає вона.

Український неон є побічним продуктом виробництва російської сталі. Газ, який також використовується в лазерній хірургії очей, також виробляється в Китаї, але ціни в Китаї неухильно зростають.

Бондаренко каже, що ціни, які вже були під тиском після пандемії, з грудня зросли до 500%. Згідно з повідомленням китайських ЗМІ з посиланням на китайського постачальника інформації про ринок товарів biiinfo.com, ціна неонового газу (вміст 99,9%) у Китаї зросла в чотири рази з 400 юанів/кубічний метр у жовтні минулого року до понад 1600 юанів/кубічний метр на кінець лютого.

За даними Комісії з міжнародної торгівлі США, ціни на неон виросли на 600% напередодні анексії Росією Кримського півострова від України в 2014 році.

За словами Річарда Барнетта, директора з маркетингу Supplyframe, яка надає ринкові розвідки компаніям у світових секторах електроніки, компанії в інших країнах можуть розпочати виробництво неону, але для збільшення знадобиться від дев’яти місяців до двох років.

Але Анджело Зіно з CFRA зазначив, що компанії можуть не захотіти інвестувати в цей процес, якщо скорочення пропозиції буде вважатися тимчасовим.

За матеріалами: Reuters

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я