Суперкомп’ютери з телефонів врятують планету

Однією з ключових переваг таких проектів, як Project Ara та Puzzlephone, маркетологи називають зменшення шкідливого впливу на екологію. Адже користувачі не будуть викидати свої застарілі мобільники, а оновлюватимуть їх, замінюючи процесор, батарею, камеру тощо. Однак при цьому розробники таких модульних телефонів обходять питання, як будуть перероблювати відпрацьовані блоки. У стартапі Finland Circular Devices, що працює над Puzzlephone, знайшли рішення цієї проблеми у вигляді суперкомп’ютерів.

Розробники пропонують створити блок Puzzlecluster, який є масштабованим суперкомп’ютером на основі відпрацьованих модулів смартфона. Автори ідеї кажуть, що навіть морально застарілий смартфон має достатньо потужності для роботи в інших обчислювальних пристроях. Збірка такого суперкомп’ютера проходитиме без додаткових інструментів: достатньо витягнути процесорний блок зі смартфона та вставити його у відповідний слот.

Кожен такий блок суперкомп’ютера може мати невелику потужність, тому розробники передбачили можливість їхнього комбінування. Можна під’єднувати потрібну кількість модулів, щоб отримати бажаний рівень обчислювальної швидкості.

Проект Puzzlecluster також пропонує заощадити на системі безперебійного живлення та замість спеціалізованих акумуляторів використати відпрацьовані батареї телефонів Puzzlephone.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я