Як дізнаватися курс долара на смартфоні

Усе більше українців цікавляться ситуацією на валютному ринку. І ось які додатки варто поставити на смартфон, щоб завжди тримати руку на курсовому пульсі.

Банківські додатки

Багато вітчизняних банків мають власні додатки. Серед усіх функцій, що вони мають, зазвичай є і курси валют. Це, наприклад, додаток iPumb, Альфа-Банк, Правекс-Банк, ПриватБанк та інші.

Останній, до речі, нещодавно запустив новий додаток під назвою «Фіндиректор». Однією з його головних функцій є отримання даних про курси обміну валют у ПриватБанку в режимі on-line.

Сторонні програми

Але банківських додатків все ж небагато. Та й використовувати їх є сенс, якщо ви є клієнтом тієї чи іншої установи. Проте є додатки і без прив’язки до банків.

Дуже інформативною програмою є «Курси Валют в Україні». Це додаток від вітчизняної валютної біржі cxrate. З його допомогою ви дізнаєтесь про курс майже 20 валют, зможете знайти найвигідніші пропозиції обміну як в обмінних пунктах та банках, так і від приватних осіб. Чи не єдиний недолік програми – завантаження недостовірної інформації з деяких пунктів обміну. Але винні тут в першу чергу банки, які заздалегідь виставляють для проформи неринковий курс, але не торгують за ним.

Ще один гарний додаток має схожу назву «Курси Валют Україна». Він надає інформацію про курс НБУ, міжбанківського та чорного ринків, курс комерційних банків (за якими багато з них не торгують) та середній курс по вітчизняному валютному ринку. Ви можете вибрати, які з них показувати, а які ні. Усього в додатку є 15 валют, а також конвертер та графіки.

«Оригінальні» назви – це те, чим відрізняються програми, що ми розглядаємо. Тож не дивно, що інший зручний (але не дуже функціональний) додаток теж називається «Курс валют в Україні». Він дає інформацію від НБУ та комерційних банків і виводить її на екран у зручному форматі. Для Нацбанку доступні більше 20 валют, для комерційних зазвичай п’ять. Також у програмі можна дивитися історію коливань, вибираючи відповідні дати. А от функції побудови графіка нема, а це було б зручніше.

Якщо ви не хочете відкривати окремий додаток, щоб дізнатись поточний курс, то можете скористатись віджетом, що буде працювати на одному з робочих столів вашого пристрою. Як приклад візьмемо NBU Currency Rates. Ви обираєте валютну пару і додаєте віджет на екран, де він буде автоматично оновлюватися показуючи актуальний курс Нацбанку. А за потреби його можна запустити і як повноцінний додаток – кому як зручніше.

Програма «Курсы валют UA» теж має віджети, які можна розмістити на робочому столі смартфона чи планшета. Вони можуть показувати кращий, середній та найгірші курси комерційних банків, міжбанківський курс або курс НБУ. Дуже зручна функція додатка – встановлення порогів. Якщо курс перевищує заданий показник, ви будете одразу поінформовані, тож постійно перевіряти екран смартфона не доведеться.