Як людям, які втратили кінцівки, повертають можливість грати в комп’ютерні ігри

Окрім адаптивного ігрового контролера Xbox великі зміни також відбулися з програмного боку

Комп’ютерні ігри є гарним способом розслабитися та відволіктися, особливо для людей, які не можуть вільно виходити з дому, наприклад, через втрату кінцівок. Однак часто саме для них комп’ютерні ігри виявляються недоступними, бо інтерфейс введення розрахований на користувачів без фізичних вад. Небайдужі інженери розробляють адаптовані для інвалідів ігрові контролери.

Сержант Джон Пек у 2010 році під час служби в Афганістані наступив на міну, втративши руку й обидві ноги від вибуху. Другу його руку забрав грибок, яким ветеран інфікувався, і 20-річний чоловік залишився без кінцівок.

Сьогодні під час глобального карантину Пек із задоволенням грає у Minecraft, де збирає матеріали для будівництва копії Хогвартсу – замка-школи із всесвіту про Гаррі Поттера, якого обожнює дружина ветерана.

Можливість грати в ігри Пеку повернув контрактний військовий співробітник Кен Джонс, з яким ветеран познайомився під час реабілітації. Джонс запитав Пека, якими хобі він хотів би займатися. Пек відповів, що хотів би грати на PlayStation 3. Джонс зайнявся розробкою контролерів для цієї ігрової приставки, якими зміг би користуватися Пек.

Адаптивні контролери для відеоігор

Джонс створив для Пека контролер, який потрібно було натискати культями рук та ніг. Також було задіяно рот – кусаючи або дмухаючи, можна було віддавати додаткові команди. Контролер еволюціонував разом із Пеком, яким отримав у 2016 році два не повністю функціональні протези.

Повернення ветеранів до гри

Досвід Джонса з Пеком та іншими ветеранами підштовхнув його до створення у 2014 році неприбуткової організації Warfighter Engaged. Попит на ігрові контролери для інвалідів лише зростав – надходило 3-4 заявки на тиждень.

«Ми брали звичайні контролери та модифікували їх у пристрої, які мали все необхідне, щоб ними можна було користуватися за відсутності кінцівок, з частковою ампутацією тощо», – каже Джонс.

Сьогодні Warfighter Engaged працює також із цивільними, що стало можливим після виходу у 2018 році адаптивного контролера для Xbox. Ветерани отримують контролери безкоштовно, цивільні можуть замовити стандартні версії за $100. Також є можливість попрохати контролер безкоштовно.

Warfighter Engaged створює близько 200 контролерів на рік, багато їхніх елементів виготовляються за допомогою 3D-друку. І хоча формально виготовленням займається організація із шести працівників, реально більшість роботи виконує Джонс, який проектує та виготовляє компоненти.

«Ми лише робимо організовану версію того, що люди роблять самі», – каже Джонс.

Адаптивний контролер для Xbox

Сьогодні продукція Warfighter Engaged базується на одному інструменті – адаптивному контролері Xbox. Він коштує $100, але для організації Microsoft надає безкоштовні поставки. Цей контролер розробили на хакатоні у 2015 році, в якому Warfighter Engaged брала участь.

Сам адаптивний контролер досить простий і має кілька кнопок та два великих майданчики. До нього можна підключати додаткові кнопки, джойстики тощо.

Джонс каже, що цей контролер змінив ситуацію, показавши, скільки людей хотіло грати, але не могло через відсутність подібного інструменту. За його словами, такий девайс дає людям надію.

Прогрес в ігровій індустрії

Окрім адаптивного ігрового контролера Xbox великі зміни також відбулися з програмного боку. Неприбуткова організація International Game Developers Association боролася за адаптацію ігор для інвалідів на рівні її розробки. Це краща адаптація для людей з кольоровою сліпотою чи змінені шрифти, які можуть читати додатки читання екрана вголос, які використовуються людьми з вадами зору.

Джонс каже, що ігри сьогодні стали такими детальними та захопливими, що в них хоче грати все більше людей. «Важливо, щоб такі, як ми та інші, робили можливим для людей з інвалідныстю приєднання до ігрової спільноти, – каже Джонс. – Вони просто хочуть бути частиною цього».

За матеріалами: CNet

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я