Як навчити дітей азам онлайн-грамотності

Нещодавно український підрозділ Google разом з ІнАУ запустив проект «Про Інтернет», що має допомогти дітям швидше освоїтися на просторах всесвітнього павутиння.

«Діти, як найбільш чутлива до інновацій частина суспільства, активно адаптуються до цифрового середовища. Тому виникають питання: чи використовують діти весь потенціал, який пропонує інтернет? Розуміють, як інтернет може допомогти в реалізації їхніх здібностей, побудові професійної кар’єри вже зараз? Чи знають про зворотній бік – інтернет-ризики?», — так інтригує Google Україна, розповідаючи про проект. Ми ж хочемо інтригу якомога швидше зняти і розповісти про цей сайт.

Ресурс поєднує в собі навчальні матеріали та інтерактивну гру, що допоможе закріпити вивчене та дізнатися цікаві факти в доступній ігровій формі. Навчальні матеріали розбиті на чотири категорії: уроки, що присвячені технічним аспектам, пошуку інформації, спілкування в мережі та споживання цифрового контенту.

Уроки подані у вигляді коротких слайдів і не переобтяжені інформацією. Усе розповідається стисло та лаконічно, щоб дитина легше сприймала текст. Поруч із правилами поведінки там йдуть і звичайні поради, які сприймаються досить легко.

Разом з текстом ідуть і картинки. Вони, за задумом авторів, також полегшують сприйняття. А от корисної інформації вони майже не несуть – лише ілюструють написане поруч. Взагалі курс можна проходити не лише в школі, а й з батьками або самостійно – рівень уроків та простота їхнього подання це робити дозволяють.

Коли матеріал засвоєно, можна пройти тестування. У Google обіцяють, що всі, хто з ним впорався, отримають іменний сертифікат. Запитання трапляються доволі каверзні, без проходження курсу, користуючись лише логікою, на них правильно не відповіси.

Щоб розважитись, можна зіграти у флеш-гру «Подорож на Астерікс». Дозвілля, як ми казали вище, теж має користь – навчальні матеріали під час гри закріплюються, а також у ній повідомляються нові корисні і цікаві факти.

Суть гри полягає в тому, що герой подорожує на скутері віртуальним світом, в який його відправив професор-винахідник. Там треба збирати різні об’єкти та фішки, накопичуючи ігровий капітал та бали досвіду.

Дізнаватись нові цікаві факти можна через систему повідомлень. Коли гравець підібрав той чи інший об’єкт, на ігрову поштову скриньку може прийти «лист». Також під час гри закадровий голос розповідає поради з тих, що входять до навчальної програми сайту.

Також у грі є інтерактивні елементи. Наприклад, можна спілкуватися з персонажами. У деяких місцях для того, що пройти далі, треба відповідати на запитання.

Згодом завдання стають дещо складнішими. Наприклад, треба відновити міську телекомунікаційну мережу. Такі завдання також дозволяють підвищити знання та підвищити ерудицію і, напевне, будуть цікаві не лише дітям, а й дорослим.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я