Понеділок, 20 Травня, 2024

Як Uber намагався обдурити Apple і як цю спробу розкрили

Кілька років тому дві найвідоміші компанії сьогодення – Uber та Apple – ледь не посварилися. Адже, як з’ясували The New York Times, у 2014-2015 роках Uber намагався обійти правила Apple, але обман швидко розкрився. Тім Кук навіть пригрозив видаленням додатка таксі з App Store.

uber

У 2014 році Uber заявив, що компанії потрібно ретельніше боротися з шахрайством, особливо в Китаї. Водії купували крадені iPhone, реєстрували десятки нових клієнтських акаунтів, робили з них пробні безплатні замовлення, самі ж їх виконували й отримували за такі фальшиві поїздки гроші. Щоразу вони очищали телефон і наново створювали облікові записи. Через це компанія не могла відстежити, що замовлення надходять з одного і того ж апарата.

Сервіс таксі побачив рішення цієї проблеми в тому, щоб присвоїти кожному телефону унікальний ідентифікатор. Однак це заборонено правилами Apple. Тім Кук вважає, що після видалення всієї інформації з телефона не повинно залишатися ніяких асоціацій з колишнім власником.

Глава Uber Тревіс Каланік сказав інженерам зробити так, щоб співробітники Apple в штаб-квартирі в Купертіно не могли дізнатися, що його додаток отримує від iPhone подібний заборонений ідентифікатор. Тому розробники придумали таку схему: Uber збирав заборонену Apple інформацію про користувачів по всій планеті, окрім Купертіно.

Обман незабаром секрет розкрили: інженери Apple, які працювали за межами штаб-квартири «яблучної» компанії, помітили, що додаток Uber порушує правила. І десь на початку 2015 року Тім Кук запросив Каланіка на зустріч, щоб з’ясувати стосунки.

«Я чув, ви порушуєте деякі наші правила», – почав він розмову з Каланіком, а потім пригрозив, що додаток Uber приберуть з App Store. Такий захід означав б, що сервіс таксі позбудеться мільйонів замовлень з пристроїв з iOS. Це одна з причин, чому Тревіс Каланік після розмови з Куком вийшов ошелешеним.

Каланік уже не вперше виходив за дозволені межі. Інтерв’ю з понад 50 поточними та колишніми робітниками Uber, інвесторами та іншими причетними людьми, які особисто знають Каланіка, показує, що він намагається досягти своєї мети за будь-яку ціну. Це одна з причин, чому компанія опининась в найглибшій кризі з моменту свого заснування у 2009 році.

ДжерелоNew York Times
Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися