Вівторок, 28 Травня, 2024

Як віртуально відвідати українські галереї

Щоб познайомитись з вітчизняним образотворчим мистецтвом, не обов’язково бігати по всіх галереях та виставках. З роботами вітчизняних майстрів полотна та пензля можна познайомитись завдяки проекту трьох фотографів – Євгена Хлєбнікова, Олексія Григоренка, та Сергія Рудавіна. Вони відвідують галереї, майстерні, музеї та інщі арт-заклади, фотографують їх, склеюють фото та роблять віртуальні тури по ним. Мета, яку перед собою поставили автори проекту, – зробити екскурсії по майстернях та виставках всіх українських художників, які живуть у наш час. З результатами цієї роботи можна ознайомитися на сайті thereART.

Ресурс дуже зручний у користуванні. На невеличкій панелі інструментів можна вибрати, що показувати – виставки в галереях (вкладка «Учасники») чи картини. Для цього є дві вкладки, між якими можна переключатися.

На кожній вкладці можна вибрати, що саме показувати. Для «Картин» це рік написання, автор полотна або поточний власник малюнка та місто (працюють автори проекту по всій Україні). Також можна показати тільки картини, що виставлені на продаж, або навпаки, ті що не продаються. Для «Учасників» же є опції з вибору типу галереї (арт-кафе, салон, виставковий зал тощо), також можна обрати майстерні та мистецькі події. Коли відповідні позначки виставлені або зняті, натискаємо кнопку пошук і отримуємо результат на екрані. Список можна відсортувати за алфавітом та датою.

Загалом для галерей та майстерень пошук видає більше 400 результатів, а для картин – майже 850. Тобто подивитись є на що. Щоб віртуально відвідати ту чи іншу галарею або майстерню, просто натискаємо на неї в списку. Для прикладу візьмемо київську «АВС-арт».

Ця галерея має декілька секцій, тож показати всю експозицію з однієї точки не вийде. Щоб пересуватися подібними залами, варто скористатися кнопками-вказівниками або випадною панеллю інструментів.

Для обертання камери використовуйте стрілочки на панелі інструментів (її можна повертати не тільки по сторонах, але й вгору та вниз) або мишку

Там же і кнопки масштабування +/-. Зловживати ними не варто – якщо відтягнути камеру максимально назад, з’являється ефект риб’ячого ока. Та й розрахована ця галерея на великі зали, а в маленьких галереях вона ні до чого.

За бажання можна увімкнути автоматичний огляд (в тому числі в повноекранному режимі), натиснувши кнопку Play. Тільки переходити між секціями доведеться в ручну. Судячи з наявності кнопки звуку, для деяких об’єктів є ще й фонова музика. А щоб дізнатися, де галерея знаходиться фізично, клікніть по іконці глобуса, і перед вами з’явиться карта.

Якщо галерея сподобалася, можна одразу поділитися посиланням на неї в соцмережах – для цього є кнопки біля лівого краю вікна.


Також там є більш професійні інструменти, серед яких можливість вбудовувати панорами на сторонніх сайтах. Це меню викликається кнопкою на випадній панелі інструментів.

Що стосується картин, то тут є інструмент збільшення – екранна лупа, що дозволяє роздивитися витвір мистецтва більш детально. Не вистачає їй лише можливості масштабування.

Там же є і кнопка «Купити». Правильніше було б назвати її «Контакти», бо, натиснувши її, можна лише побачити ім’я автора та його контактну інформацію.

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися