Як захиститися від вірусної епідемії за допомогою Linux

Можна тимчасово «сховатися» за Linux-систему, НЕ інсталюючи її собі на комп'ютер

Користувачі Apple і Linux-систем в черговий раз зловтішаються над Windows-користувачами. Адже масштабні хакерські атаки в основному спрямовані на Windows-системи. І зараз Україна переживає чергову вірусну епідемію, ліки від якої поки не знайдено. Що робити в такій ситуації?

Можна тимчасово «сховатися» за Linux-систему, НЕ інсталюючи її собі на комп’ютер, спокійно працювати і дочекатися, поки фахівці знайдуть рішення проблеми.

Як запустити Linux з флешки

Для роботи з Linux не обов’язково встановлювати його на комп’ютер. Досить «залити» дистрибутив (установлювальний пакет) на флешку і завантажитися з неї. У комплекті відразу йде браузер і LibreOffice (аналог Microsoft Office) – власне, той набір, який покриває 99% робочих потреб.

Покрокова інструкція встановлення Linux на флешку
1. У Linux є багато різновидів (збірок), я пропоную використовувати Ubuntu. Пройдіть за посиланням і завантажте останню версію дистрибутива.
Як скачати дистрибутив Ubuntu2. Завантажте утиліту Rufus. З її допомогою ви запишете дистрибутив Ubuntu на флешку.

3. Після того як Ubuntu завантажилась, вставте флешку в ПК і запустіть Rufus. Усі галочки залишайте як є, виберіть iSO-образ, клікніть на іконку праворуч від нього і виберіть дистрибутив Ubuntu, який тільки що завантажили (в моєму випадку файл називається ubuntu-16.04.2-desktop-amd64). Хвилин через 10 Ubuntu буде записана на флешку.

Як встановити Ubuntu на флешку

Як запустити Linux з флешки
Коли у вас є флешка з установлювальним пакетом Linux, вам залишилося тільки запуститися з неї. Для цього перезавантажте комп’ютер та викличте меню завантаження (Boot Menu), натиснувши F11, F12, F8, Esc – одну з цих клавіш. Спробуйте потикати їх по черзі, якась повинна спрацювати. Після появи Boot Menu виберіть завантаження з флешки.

Як запустити Ubuntu з флешки

Незабаром ви побачите на екрані меню завантаження Ubuntu з пропозицією встановити систему на комп’ютер або «спробувати» її. Виберіть «спробувати» – і секунд через 30 Ubuntu завантажиться на ваш ПК.

Робочий стіл Ubuntu

Як видно на скриншоті, на робочому столі розташований браузер FireFox, аналог MSOffice (LibreOffice), файловий менеджер. Натисніть на іконку Wi-Fi в правому верхньому кутку і виберіть свою мережу. Ось і все – можна працювати. Коли небезпека мине, зможете повернутись на Windows.

Детальніше про роботу з Ubuntu ви можете почитати в моєму огляді.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Unetbootin теж варіант для створення завантажувальної флешки.

      • Якщо чесно, то я надаю перевагу Debian. Більш шустра. Але не можна користуватися з флешки. Тому повністю погоджуюся з думкою пана Дмитра що не для спеціалістів найкраща заміна вінди – це Ubuntu. Але б додав би ще момент – ця система повинна бути не лише на флешці, а й другою системою на компах. Плюс для серверів, де працюють специ – краще ніж ubuntu-server – free bsd. Вона може і не така популярна як убунту чи дебіан, але вважається найбільш ефективною.

Comments are closed.