Неділя, 16 Червня, 2024

Як змійка на Nokia стала легендарною – грі виповнилося 25 років

Навіть коли телефони не вміли майже нічого, люди все одно приклеювалися до їхніх екранів на години, якщо у них були апарати Nokia. На мобільниках цього бренду була легендарна гра – змійка. Нещодавно їй виповнилося 25 років, і зараз вона є глобальним феноменом.

«Змійка» вперше з’явилася у Nokia 6110 в 1997 році та швидко стала хітом. Проста концепція цієї гри полягає в тому, щоб керувати змією, яка збирає шматки їжі, уникаючи при цьому перешкод та власного хвоста.

У Nokia не придумали «Змійку» – схожа гра існувала задовго до появи мобільного зв’язку:

  • 1977 — Випущено Blockade — аркадну гру, у якій двоє гравців пересувають своїх персонажів, залишаючи за собою суцільну лінію, яку вони повинні уникати.
  • 1977 – 1992 – Випущено Bigfoot Bonkers, Worm, Nibbler, Rattler Race тощо – ігри, схожі на Blockade, були випущені на різних консолях, включаючи домашній комп’ютер.
  • 1997 — До Nokia 6110 додано Snake від Танелі Армант.
  • 2002 — Перша кольорова версія випущена на Nokia 9290 Communicator. Ця четверта ітерація Nokia Snake підтримує багатокористувацьку гру через Bluetooth та інфрачервоний порт.
  • 2005 — Випущені на телефонах Nokia 3D-версії.
  • 2017 – Snake опубліковано в Facebook Messenger і в пошуковій системі Google.
  • 2021 — Випущено перезавантажену версію Nokia 6310 із встановленою грою Snake.

Дивлячись на просту концепцію «Змійки» з’являється питання: у чому секрет її популярності?

Вільям Кокс, розробник відеоігор Kwalee, вважає, що популярність «Змійки» полягає в розчаруванні, яке відчуваєш, коли програєш.

«Зі Snake завжди хочеться ще — вона проста і розчаровує вас ретельно збалансованим способом, тому ви готові щоразу починати все з нуля. Перевищення власного рекорду чи результату друга приносить величезне задоволення, – каже він. – Простота елементів керування Snake створює звикання.

Саймон Лі, генеральний директор агентства з розробки додатків Glance, сказав, що Snake була першою мобільною грою, у якій гравець протистояв власним навичкам.

«Не було ні рівнів як таких, ні ворогів, яких треба вбивати, це була чиста швидкість реакції та найпростіша ігрова механіка — гра просто однією рукою. Це чудовий приклад простоти, де відсутність рівнів замінюється вашою власною реакцією та вибором, щоб створити все складніший геймплей. Простота і короткий ігровий цикл — через скільки часу ви програєте — означали, що це була перша гра, в яку по-справжньому можна грати, чекаючи на поїзд чи автобус», – каже він.

Аркадний пращур «Змійки»

Концепцію Snake створила компанія Gremlin Interactive у 1976 році у вигляді аркадної гри для двох гравців під назвою Blockade. Геймери використовували клавіші зі стрілками, щоб пересувати свого персонажа, залишаючи за собою суцільний слід. Вони мали ухилятися від удару іншого гравця та його слідів.

Після кількох ітерацій фінська компанія Nokia випустила Snake для свого монохромного телефону Nokia 6110.

Програмуванням займався розробкник Танелі Арманто. Арманто задумав ідею гри після того, як команда маркетингу продукту попросила розробити гру, яка б використовувала переваги інфрачервоного зв’язку.

Хоча Snake найбільш відома як однокористувацька гра, можна було грати проти друга, передаючи дані по інфрачервоному каналу.

Ще «Змійку» виявилося легко адаптувати до крихітного чорно-білого екрану 48×84 і з нею не потрібно було перейматися авторським правом.

Арманто сказав, що він спеціально додав невелику затримку перед тим, як змійка врізається в стіну, щоб дозволити гравцеві «врятувати» її та зробити гру приємнішою.

«У результаті будь-хто може грати – одна з причин, чому «Змійку» так люблять через 25 років», – каже Кокс.

Містер Лі додав: «Він використовував подібний ефект, який використовував Тетріс, збільшуючи швидкість під час гри та ставаючи все більш шаленим, доки не зробите помилку.

На відміну від «Тетрісу», який повертається до режиму помірної швидкості на кожному рівні, у Snake відсутність рівнів означає, що програш є лише питанням часу.

«Змійка» живіша всіх живих

На даний момент існує дев’ять сиквелів гри Nokia. Через чверть століття після випуску ця проста гра живе як цілий жанр відеоігор на багатьох платформах.

Тільки в App Store є понад 420 ігор, схожих на Snake, які з’явилися після того, як у 2011 році iPhone від Apple почав витісняти Nokia з позиції монополіста на мобільному ринку.

Сучасні ігри пропонують нескінченний вибір, барвисті стилі та вишуканість. Але елегантна простота все ще в центрі індустрії. «Змійка» — це гра, в яку міг грати кожен.

За матеріалами: Daily Mail

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися