Четвер, 23 Травня, 2024

Як очистити USB-порт телефона

Порт USB смартфона з часом може перестати надійно заряджати гаджет через сміття, що набивається в нього. Бруд і пил накопичуються, оскільки порт вузький та не продувається. Якщо порт USB-C в мобільнику перестав працювати або виглядає трохи запиленим, ось як його безпечно очистити.

USB-порт дуже ніжний, оскільки по центру знаходиться дуже тонка пластикова пластина з усіма контактами. Самі контакти також дуже тендітні металеві смужки. Тому під час чищення потрібна обережна рука.

Найбезпечніший спосіб очистити USB-порт телефону – за допомогою продування стисненим повітрям. Потік повітря послабить пил і видалить значну частину бруду без необхідності вставляти щось у порт, ризикуючи його пошкодити.

Щоб безпечно продути порт телефону не використовуйте компресори високого тиску. Можна скористатися ручним насосом або балончиком стисненого повітря. Продуйте порт наступним чином:

– Розташуйте сопло стисненого повітря на невеликій відстані від порту USB.

– Завжди тримайте банку у вертикальному положенні.

– Використовуйте короткі удари стисненого повітря, щоб розпушити пил і сміття.

Хоча можна ротом подути в USB-порт, балончик зі стисненим повітрям потужніший, і менше ймовірності випадкового потрапляння рідини в порт.

Якщо USB-порт все ще заблокований брудом, доведеться його механічно чистити. Вставляти будь-які предмети у USB-роз’єм може бути ризиковано, і потрібно бути дуже делікатним.

Для очищення надобиться зубочистка або подібний вузький предмет. Не використовуйте металеві предмети.

За допомогою вибраного інструменту дуже обережно почніть працювати навколо центральної пластикової панелі. Пам’ятайте, що мета – видалити сміття, а не штовхати його далі всередину, тому намагайтеся витягувати бруд.

У фіналі продуйте USB-порт стисненим повітрям, щоб усунути будь-які частинки, що не вдалося дістати.

Як запобігти потраплянню бруду в порт USB-C

Профілактика, безумовно, найкращий спосіб дій. Якщо ви працюєте в запиленому середовищі або регулярно носите телефон у кишені чи сумочці, варто придбати набір протипилових заглушок або чохол для телефону з вбудованими кришками портів. Це завадить потраплянню бруду у USB, і не потрібно буде його так часто чистити.

Протипилові пробки можна легко втратити, але вони дешеві та постачаються по кілька штук в упаковці. Також чудовим рішенням може бути магнітний кабель, який виконає роль заглушки для порту, але при цьому дозволить вільно заряджати телефон.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися