Суббота, 13 июля, 2024

GPS-глушилки допомагають грабувати вантажівки та збивати дрони

Супутникова навігація GPS стала критично важливою для сучасного життя людства. Злочинці звертаються до дешевих пристроїв GPS-глушилок, щоб грабувати вантажівки на дорогах і в морі, а також збивати дрони. Проблема тягнеться, але виробники вже пропонують рішення.

Сигнали GPS дуже слабкі і їх досить легко заглушити більш потужним сигналом на тій же частоті. Типові пристрої-глушилки здатні спотворювати сигнал навігаційної системи на відстані до 7 кілометрів.

У Мексиці глушники утворюються приблизно у 85% крадіжок вантажних автомобілів, які перевозять комерційні товари. Росія використовує технології блокування сигналу GPS в Україні.

Cектор комерційних безпілотників також є жертвою глушіння GPS. Безпілотники часто складаються з GPS для навігації, а також для підвищення безпеки. Деякі дрони мають резервні системи повернення при внутрішньому керуючому сигналі, але вони також часто містяться на GPS. Під час світлового шоу в Гонконзі у 2018 році таким чином збили 46 безпілотних літальних апаратів, що привернуло увагу громадськості до цієї проблеми.

Компанія під назвою infiniDome розробила рішення для запобігання перешкодам GPS, яке сумісне майже з будь-яким телематичним пристроєм на базі GPS.

OtoSphere від InfiniDome — це невеликий додатковий пристрій, створений для комерційних GNSS-приймачів, який забезпечує захист і надійність GPS-пристроїв від атак із заглушенням.

Тим часом уряди деяких країн сподіваються боротися зі злочинцями з використанням GPS-глушіння за допомогою регулювання. Наприкінці 2020 року Мексика прийняла закон про заборону глушіння GPS, який передбачає покарання у вигляді 12-15 років ув’язнення для осіб, спійманих у використанні таких пристроїв під час скоєння злочинів.

Тим не менш, GPS-глушники залишаються широко доступними в Інтернеті, де їх можна придбати всього за 50 доларів.

Євген
Євген
Евгений пишет для TechToday с 2012 года. По образованию инженер,. Увлекается реставрацией старых автомобилей.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися