Неділя, 14 Липня, 2024

Студент використовував AI для шахрайства на іспиті: арешт і викриття

У сучасному світі технології стають як благом, так і загрозою. Це стало очевидним після недавнього інциденту в Туреччині, де студент університету був заарештований за використання технологій штучного інтелекту (AI) для шахрайства на іспиті.

8 червня під час національного екзамену TYT, який є першим етапом вступного тестування до університетів у Туреччині, студента було затримано через підозрілу поведінку. Виявилося, що він використовував високотехнологічний пристрій, який складався з камери, замаскованої під ґудзик, роутера, схованого в підошві взуття, і програмного забезпечення зі штучним інтелектом.

Поліція провінції Іспарта, де проходив іспит, провела обшук і знайшла у студента цілий набір обладнання для шахрайства. Відео, опубліковане поліцією, демонструє, як студент використовував камеру в ґудзику своєї сорочки, яка зчитувала текст екзаменаційних завдань і відправляла їх на аналіз через прихований у взутті роутер. Програмне забезпечення зі штучним інтелектом генерувало правильні відповіді, які передавалися студенту через невеликий навушник.

Офіцер, що проводив обшук, на відео розповів: “Під час проведення іспиту TYT в Іспарті, в результаті нашого обшуку у студента, чиї дії та поведінка викликали підозру, ми виявили обладнання для шахрайства, приховане в підошві взуття. Було встановлено, що цей студент користувався ним під час іспиту.”

Офіцер детально описав виявлене обладнання: “Серед знайдених речей був роутер, який забезпечував підключення до Інтернету, і використовував це підключення для відправлення питань до штучного інтелекту, який генерував рішення та передавав їх через навушник.”

Також офіцер зазначив наявність мобільного телефону, який передавав голосові інструкції з відповідями студенту через навушник. Камера в ґудзику сорочки сканувала питання і відправляла їх до AI для отримання відповідей.

Окрім самого студента, була затримана ще одна особа, яка допомагала йому під час іспиту. Це загальнонаціональне оцінювання є критично важливим для вступу до університетів Туреччини, і будь-яке порушення під час його проведення серйозно карається.

Цей випадок піднімає важливі питання про використання технологій в освіті. З одного боку, такі пристрої демонструють величезні можливості AI та інженерії. З іншого боку, їх використання для обману підриває основні принципи чесності та справедливості в освітньому процесі.

Університети та освітні установи по всьому світу тепер стоять перед викликом: як контролювати та запобігати використанню технологій для шахрайства, зберігаючи при цьому доступ до інновацій для навчання і розвитку.

Цей інцидент служить нагадуванням про те, як важливо використовувати технології відповідально. Винахідливість студента, хоча і вражає, була використана в неправильному напрямку, що призвело до серйозних наслідків. Майбутнє освіти залежить від балансування між інноваціями та етикою, і цей випадок є яскравим прикладом необхідності перегляду підходів до використання технологій у навчанні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися