Понеділок, 11 Грудня, 2023

Горизонтально чи вертикально: як правильно розміщувати антену роутера Wi-Fi

Будь-яка антена має зони в просторі, в яких сигнал найкращий, а в інших – слабшає. І щоб отримати найкращий сигнал, потрібно правильно розміщувати антену. Це актуально для домашніх роутерів Wi-Fi, в яких антени закріплені так, що їх можна розмістити майже в будь-якому положенні. Ось яке положення правильне для антени Wi-Fi, згідно з інформацією виробника мережевого обладнання Keenetic.

Стрижневі антени Wi-Fi у роутерах, як правило, ці є всеспрямованими. Тобто така антена добре розповсюджує сигнал на 360 градусів в перпендикулярно до свого стрижня.

Для кращого прийому і передачі сигналу рекомендується розташувати антену роутера вертикально, щоб сигнал поширювався в горизонтальній площині.

Вертикальне розташування антени на маршрутизаторі дозволить передавати сигнал горизонтально на більш значну відстань з максимальною потужністю. У горизонтальній площині (перпендикулярно власній осі) антена буде рівномірно випромінювати сигнал у всіх напрямках.

Існують роутери з вбудованими всеспрямованими антенами (зовнішніх антен на пристрої немає, вони заховані в корпусі). Такі роутери варто встановлювати вертикально (наприклад, кріпити їх до стіни), так як вбудовані антени в цьому випадку зазвичай розташовуються горизонтально.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися