П’ятниця, 14 Червня, 2024

Особливості вибору вживаного комп’ютера

Сучасна комп’ютерна техніка випускається з досить великим запасом міцності. В середньому термін служби ноутбука або ПК становить близько десяти років. Тому далеко не завжди старий комп’ютер – обладнання, що не заслуговує уваги. У комісійних магазинах можна зустріти досить якісні екземпляри.

Основні моменти

Якщо корпус системного блоку чистий зовні, а всередині нього повний порядок, це вказує на те, що пристрій використовувався акуратно. Бажано вибирати техніку від відомих виробників, як правило, вони дають великий термін гарантії на її роботу.

Необхідно візуально оглянути системний блок і переконатися у відсутності серйозних дефектів і пошкоджень. При активації пристрій не повинен видавати сильних шумів, а вентилятор, що забезпечує відсутність перегріву, повинен обов’язково працювати.
Перевірте всі USB-роз’єми за допомогою знімного накопичувача пам’яті. Як тільки ви вставите флешку, на екрані монітора повинен відобразитися відповідний індикатор. Також потрібно перевірити клавіатуру і мишу – кнопки не повинні западати, а курсор – без затримки переміщатися по всьому екрану.

Купуючи вживаний комп’ютер, необхідно звернути увагу на наявність Wi-Fi адаптера. Якщо модуль є, то його слід перевірити. Переконайтеся в тому, що пристрій швидко підключається по бездротовій мережі і оперативно завантажує сторінки в браузері. Для діагностики динаміків відкрийте будь-який музичний або відеофайл. Важливо, щоб звучання було чистим, будь-які скрипи, деренчання і інші дефекти повинні бути відсутніми.

Перевірка заліза

Close up PCI Express slots on motherboard

В першу чергу необхідно виконати візуальну діагностику материнської плати. Саме від неї залежить якість функціонування комп’ютера в цілому. Будь-які візуальні пошкодження повинні бути відсутніми. Перевірте конденсатори – вони не повинні бути роздутими. Також від покупки комп’ютера слід відмовитися, якщо на материнській платі є відколи або тріщини.

За якість картинки відповідає відеокарта. Якщо обладнання буде використовуватися для роботи, то стандартного графічного процесора буде достатньо. Буває два типи відеокарт – вбудовані та зовнішні. Перші встановлюються безпосередньо в материнську плату і не можуть бути замінені навіть при виході з ладу. Зовнішній або дискретний графічний процесор є окремим знімний пристрій з повним набором всіх необхідних схем. У разі поломки такий процесор змінюється.

Переваги старих ПК

Для старих комп’ютерів характерні наступні плюси:

  • значно доступніша вартість, якщо порівнювати з новою технікою;
  • якісна продуктивність, якщо знайдете на 100% робочий пристрій;
  • великий вибір моделей з різними параметрами, для різних цілей;
  • можливість установки і заміни деяких деталей для поліпшення продуктивності;

Крім того, якщо техніка купується в магазині, вам можуть надати гарантію. Тому необхідно вибирати перевіреного і надійного постачальника.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися