Побачити день та час інсталяції ОС

Якщо хочеться дізнатися дату встановлення Windows на комп’ютері, не обов’язково дзвонити майстрам, які його збирали. За допомогою системних команд цю інформацію можна швидко дізнатися, а на додаток – змінити.

Одним з найпростіших способів побачити дату встановлення ОС може бути перегляд властивостей її каталогу. Однак зазвичай у ньому містяться неправильні відомості, оскільки Windows часто розгортають із системного образу, з якого також беруться атрибути папок:

Щоб отримати правдиву інформацію про день установлення ОС, необхідно скористатися системними командами. Залежно від версії та типу ОС це може бути або systeminfo | find /i “date”, або WMIC OS GET installdate. Остання відображає час у кодованому форматі: перші чотири цифри позначають рік, за ними йдуть місяць та день, а потім час із секундами включно. На прикладі нижче ОС встановили 1 листопада 2012 року о 08:31:

Щоб змінити цю дату, необхідно відкрити редактор реєстру, ввівши в командному рядку regedit.exe. Після цього треба перейти до розділу HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion та знайти там ключ InstallDate:

У ньому дата відображається в секундах у вигляді різниці між 1 січня 1970 року та днем установлення Windows. Залишається вирахувати потрібний часовий інтервал, записати його значення та перезавантажити ПК.