Неділя, 25 Лютого, 2024

Спека чи холод на вулиці стимулюють ненависть в онлайн-комунікаціях

Екстремальні температури погоди не просто змушують нас відчувати дискомфорт. Вони також підживлюють ненависть при спілкуванні в інтернеті. Люди спілкуються більш агресивно, коли на вулиці занадто жарко або холодно, кажуть дослідники з Потсдамського інституту дослідження впливу на клімат.

«Наші результати висвітлюють мову ненависті в інтернеті як новий канал впливу, через який зміна клімату може вплинути на загальну згуртованість суспільства та психічне здоров’я людей», – сказала Леоні Венц, керівник робочої групи.

У дослідженні дослідники використовували машинне навчання для аналізу понад чотирьох мільярдів твітів, опублікованих у США з 2014 по 2020 рік. Аналіз показав, що 75 мільйонів твітів містили мову ненависті.

Далі дослідники поєднали твіти з даними про місцеву погоду, щоб перевірити, чи існує зв’язок. Як абсолютна кількість, так і частка твітів ненависті зростає за межами зони кліматичного комфорту. Люди, як правило, виявляють більш агресивну поведінку в інтернеті, коли на вулиці занадто холодно або занадто жарко.

Дослідники визначили «вікно гарного самопочуття» – це 12-21 градус Цельсію. При такій температурі на вулиці рівень ненависницьких твітів був низьким.

«Ми бачимо, що за вікном хорошого самопочуття 12-21 градусів Цельсію онлайн-ненависть зростає до 12 відсотків для нижчих температур і до 22 відсотків для вищих температур у США», — сказала Анніка Стекемессер, перший автор дослідження.

Зокрема, було виявлено, що температура вище 30 градусів Цельсію збільшує ненависть в інтернеті серед усіх соціально-економічних груп.

«Навіть у районах з високим рівнем доходу, де люди можуть дозволити собі кондиціонування повітря та інші варіанти пом’якшення спеки, ми спостерігаємо збільшення мови ненависті в надзвичайно спекотні дні», — пояснив Андерс Леверманн, співавтор дослідження.

Доведено, що мова ворожнечі впливає на психічне здоров’я жертв. Онлайн-ненависть може погіршити стан психічного здоров’я, особливо для молоді та маргінальних груп.

Попередні дослідження показали, що люди відчувають більше розчарування та гніву в літні місяці.

«Вплив спекотних літніх температур збільшує частоту серцевих скорочень, що призводить до дискомфорту, — пояснив Чад А. Бак, клінічний психолог з Університету Вандербільта, який не брав участі в дослідженні. – Незручність може вплинути на те, як ви виражаєте себе, і змінити те, як інші інтерпретують ваші слова та дії».

Отримані дані свідчать про те, що зміна клімату може посилити мову ненависті в інтернеті по всьому світу. Захист нашого клімату від надмірного глобального потепління також має вирішальне значення для нашого психічного здоров’я, каже Венц.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися