Спека чи холод на вулиці стимулюють ненависть в онлайн-комунікаціях

результати висвітлюють мову ненависті в інтернеті як новий канал впливу, через який зміна клімату може вплинути на загальну згуртованість суспільства та психічне здоров’я людей

Екстремальні температури погоди не просто змушують нас відчувати дискомфорт. Вони також підживлюють ненависть при спілкуванні в інтернеті. Люди спілкуються більш агресивно, коли на вулиці занадто жарко або холодно, кажуть дослідники з Потсдамського інституту дослідження впливу на клімат.

«Наші результати висвітлюють мову ненависті в інтернеті як новий канал впливу, через який зміна клімату може вплинути на загальну згуртованість суспільства та психічне здоров’я людей», – сказала Леоні Венц, керівник робочої групи.

У дослідженні дослідники використовували машинне навчання для аналізу понад чотирьох мільярдів твітів, опублікованих у США з 2014 по 2020 рік. Аналіз показав, що 75 мільйонів твітів містили мову ненависті.

Далі дослідники поєднали твіти з даними про місцеву погоду, щоб перевірити, чи існує зв’язок. Як абсолютна кількість, так і частка твітів ненависті зростає за межами зони кліматичного комфорту. Люди, як правило, виявляють більш агресивну поведінку в інтернеті, коли на вулиці занадто холодно або занадто жарко.

Дослідники визначили «вікно гарного самопочуття» – це 12-21 градус Цельсію. При такій температурі на вулиці рівень ненависницьких твітів був низьким.

«Ми бачимо, що за вікном хорошого самопочуття 12-21 градусів Цельсію онлайн-ненависть зростає до 12 відсотків для нижчих температур і до 22 відсотків для вищих температур у США», — сказала Анніка Стекемессер, перший автор дослідження.

Зокрема, було виявлено, що температура вище 30 градусів Цельсію збільшує ненависть в інтернеті серед усіх соціально-економічних груп.

«Навіть у районах з високим рівнем доходу, де люди можуть дозволити собі кондиціонування повітря та інші варіанти пом’якшення спеки, ми спостерігаємо збільшення мови ненависті в надзвичайно спекотні дні», — пояснив Андерс Леверманн, співавтор дослідження.

Доведено, що мова ворожнечі впливає на психічне здоров’я жертв. Онлайн-ненависть може погіршити стан психічного здоров’я, особливо для молоді та маргінальних груп.

Попередні дослідження показали, що люди відчувають більше розчарування та гніву в літні місяці.

«Вплив спекотних літніх температур збільшує частоту серцевих скорочень, що призводить до дискомфорту, — пояснив Чад А. Бак, клінічний психолог з Університету Вандербільта, який не брав участі в дослідженні. – Незручність може вплинути на те, як ви виражаєте себе, і змінити те, як інші інтерпретують ваші слова та дії».

Отримані дані свідчать про те, що зміна клімату може посилити мову ненависті в інтернеті по всьому світу. Захист нашого клімату від надмірного глобального потепління також має вирішальне значення для нашого психічного здоров’я, каже Венц.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я