Неділя, 25 Лютого, 2024

Як на Windows та Ubuntu/Linux вивести текст на екрані блокування

В часи віддаленої роботи часто буває потрібно підключатися до свого робочого комп’ютера. А щоб його не вимкнули випадково можна залишити відповідне повідомлення на екрані блокування (екрані входу). Ось, як це можна зробити на машинах з Windows 7/8/10 та Ubuntu/Linux.

Меседж на екрані входу Windows

Щоб налаштувати повідомлення для користувачів, що входять в систему на комп’ютері Windows 7/8/10, використовуйте редактор локальної політики безпеки. Редагувати параметри політики безпеки можна тільки в версіях Windows Pro і вище.

Запустіть вбудований редактор локальної політики безпеки secpol.msc, ввівши його у поле «Виконати» в меню «Пуск».

Розгорніть вузол «Локальні політики» в дереві на лівій панелі і виберіть вузол «Параметри безпеки». Двічі клацніть параметр «Інтерактивний вхід в систему: Текст повідомлення для користувачів, які намагаються увійти в систему», на правій панелі.

На вкладці «Параметри локальної політики» введіть своє повідомлення в текстове поле і натисніть кнопку ОК.

Повідомлення відображається лише тоді, коли у нього є заголовок. Для цього двічі клацніть по параметру «Інтерактивний вхід: Заголовок повідомлення для користувачів, які намагаються увійти в систему». Введіть заголовок свого повідомлення в текстове поле і натисніть кнопку ОК.

Заголовок і повідомлення тепер відображаються на екрані перед відображенням доступних користувачів. Натисніть кнопку ОК, щоб вибрати користувача і увійти в систему.

Меседж на екрані входу Ubuntu/Linux

Найпростішим способом відобразити меседж на екрані входу Ubuntu можуть бути шпалери з відповідним написом. Для цього потрібно лише прибрати розмиття фону на екрані блокування.

Спершу встановіть шпалери з відповідним посланням.

Наступним кроком встановіть додаток підтримки розширень для Gnome за допомогою команди терміналу sudo apt install gnome-shell-extensions.

Встановіть Control Blur Effect – Gnome Shell Extension за умови, що ваша Ubuntu використовує стандартну графічну оболонку Gnome. Завантажте розширення відповідно до вашої версії Gnome, подивитися яку можна в налаштуваннях Ubuntu в розділі про комп’ютер або командою терміналу gnome-shell –version.

Щоб встановити розширення для Gnome завантажте його ZIP-архів. Розпакуйте архів в окрему папку та в файлі metadata.json знайдіть значення UUID. Для розширення Control Blur Effect його UUID становить ControlBlurEffectOnLockScreen@pratap.fastmail.fm.

За адресою ~/.local/share/gnome-shell/extensions/ створіть папку з цим UUID та перемістіть в неї усі файли розширення.

Запустіть термінал та введіть в ньому команду gnome-shell-extension-tool -e ControlBlurEffectOnLockScreen@pratap.fastmail.fm.

Запустіть додаток розширень Gnome та відшукайте в ньому розширення Control Blur Effect. Натиснувши на іконку шестерні встановіть розмиття Blur Sigma Value у 0.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися