Як надійно зберегти свої дані на десятиліття на офісному папері

дані можна прочитати без будь-якої сучасної апаратури

Сьогодні існує купа зручних та великих за обсягом носіїв інформації: оптичні, магнітні, магнітооптичні, флеш тощо. Однак у них є один спільний недолік: ніколи не знаєш, чи прочитається записаний файл через кілька років. Існує спосіб зберігати сучасні дані на одному з найбільш надійних носіїв, які придумало людство, – на папері.

Сучасні способи зберігання даних доводять, що вони не є надійними в масштабі багатьох років. Наприклад, нещодавно соцмережа MySpace втратила музику, фото та відео, які користувачі завантажували з 2003 по 2015 роки. Окрім цього, існує проблема форматів: спробуйте прочитати записаний десять років тому CD з музикою. А якщо потрібно подивитися сімейне свято, яке записане на касету VHS? Флеш-пам’ять взагалі сама втрачає заряд, і за кілька років флеш-диск може виявитися пустим або з «побитими» файлами.

Утиліта PaperBack пропонує зберігати дані на звичайному офісному папері. Хороший лазерний принтер з роздільною здатністю 600 dpi дозволяє на одній сторінці записати таким чином до 500 кілобайтів нестиснених даних. Використавши вбудований архіватор, можна збільшити цю цифру до 3000 кілобайтів (3 мегабайти). Таким чином одна пачка офісного паперу на 500 аркушів при двосторонньому друці дозволяє зберегти близько 1,5-3 ГБ даних.

Зручність PaperBack в тому, що дані можна прочитати без будь-якої сучасної апаратури. Це дозволяє не хвилюватися про те, що через кілька років додаток неможливо буде запустити через перехід на нові операційні системи та комп’ютери. Усе, що необхідно для прочитання, – мікроскоп. У машинний спосіб прочитати свої дані можна за допомогою сканера з роздільною здатністю 900 dpi.

PaperBack записує дані у вигляді фотографій, які можна відсилати будь-яким зручним способом.