П’ятниця, 12 Липня, 2024

Як надійно знищити дані на жорсткому диску HDD або SSD

Звичайне видалення даних кнопкою Del не призводить до безслідного знищення інформації. Якщо ви продаєте чи віддаєте накопичувач HDD або SSD варто подбати про надійне видалення даних і очищення накопичувача до стану, коли на ньому не вдасться відновити попередні файли.

Перш, ніж почати знищувати дані потурбуйтеся, що ви зробили їхню резервну копію. Забутий файл буде знищено назавжди без можливості відновлення.

Надійний спосіб очистити накопичувач від будь-яких залишків своєї інформації – заповнити його даними повторно на всю його місткість. Для додаткової безпеки цю процедуру можна повторити кілька разів. Міністерство оборони США називає три повтори мінімально достатньою кількістю.

Спершу вийміть накопичувач із комп’ютера чи ноутбука та помістіть його у зовнішню кишеню. Так диск можна буде очистити на іншому комп’ютері, що забезпечить повне стирання секторів, на яких раніше розміщувалася операційна система та її файли.

Скачайте програму Roadkil’s Disk Wipe та запустіть її. Оберіть диск для очищення та вкажіть метод: заповнення нулями або випадковим сміттєвими даними. Останній варіант краще, так як деякі накопичувачі не записують реально блоки однакових даних, а лише запам’ятовують параметри таких блоків. Сектори, які начебто зайняті подібним блоком, можуть насправді містити попередні дані.

Заповнення диску в повному обсязі є повільною процедурою і залежно від місткості накопичувача може займати від кількох годин до кількох днів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися