Понеділок, 24 Червня, 2024

Як оновити Windows, коли на диску бракує місця

Через політику Microsoft та виробників багато сучасних гаджетів з Windows мають погані характеристики. Особливо це стосується розміру дискового накопичувача, який часто має 32 чи 64 ГБ у бюджетних моделях. Цей простір легко займає сама ОС, інстальовані програми та користувацькі файли, і може виявитися, що при оновленні чи переустановленні ОС місця не буде. Тимчасові файли для апдейту можна було б завантажити на картку пам’яті чи зовнішній вінчестер, але Windows не дозволяє вибрати адресу їхнього розміщення. Ось як примусово розмістити ці файли на іншому диску.

Запустіть командний рядок cmd.exe з правами адміністратора. У ньому надрукуйте команду net stop wuauserv та натисніть ввід – це зупинить службу оновлення Windows Update. Усі файли апдейтів завантажуються в папку Windows\SoftwareDistribution. Перейменуйте цей каталог SoftwareDistribution у, наприклад, SoftwareDistribution.old.

softwaredistribution

Після цього треба створити символьне посилання, яке дозволить перенаправлення папки тимчасових файлів на інший диск. Для цього із сайту Microsoft завантажте утиліту Junction. Створіть каталог на іншому диску для розміщення тимчасових файлів. Потім у командному рядку введіть команду junction C:\WINDOWS\SoftwareDistribution “D:\WINDOWS\SoftwareDistribution”.

softwaredistribution-junction

Перезапустіть сервіс Windows Update Service командою net start wuauserv.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися