Як підвищити захист свого роутера

Навіть якщо ви користуєтеся інтернетом із домашньої мережі, ви все одно можете втратити приватні дані, гроші та паролі. Адже у вашій бездротовій мережі Wi-Fi може опинитися кіберзлочинець, якому для цього досить опинитися поряд. Значно ускладнити проникнення до вашого Wi-Fi можна, виконавши 6 рекомендацій.

1. Змініть стандартні налаштування логіна й пароля

Багато роутерів при першому налаштуванні самі пропонують встановити індивідуальний логін та пароль. Але в продажу є безліч моделей, які цього не роблять. І при цьому доступ до таких роутерів можна отримати через інтернет, скориставшись запущеним на роутері протоколом дистанційного керування Telnet. Зловмисник, сидячи вдома, може отримати контроль над всією мережею Wi-Fi, увівши стандартну комбінацію.

Окрім заміни заводського пароля та логіна на свої, по можливості змінюйте їх хоча б раз на місяць.

2. Встановіть тип шифрування WPA2/WPA

У жодному разі не працюйте в мережі, яка не має захисту паролем. Проникнути до такої не потребуватиме у кіберзлочинця майже жодних зусиль. Адже всі дані в ній передаються у відкритому вигляді. Захиститися можна шифруванням, яке хоч і не дає повної безпеки, але змусить зловмисника попрацювати над підбором паролю. Використовувати шифрування за стандартом WEP не варто взагалі – його дуже легко обійти. Краще працювати через WPA2/WPA – їх «зламати» дещо складніше.

3. Встановіть список дозволених гаджетів

Сформуйте список пристроїв, яким дозволено підключатися до роутера. Для цього в налаштуваннях гаджетів дізнайтеся їхні МАС-адреси – унікальні цифрові номери. Ці дані потім введіть у меню налаштувань роутера.

4. Вимкніть функцію WPS (QSS)

Ця функція спрощує підключення нових пристроїв до роутера. Але вона має уразливості, які дозволяють зловмисникам обходити системи захисту.

5. Приховайте свою мережу

Ще трішки ускладнити проникнення до вашої мережі Wi-Fi можна, прибравши її назву (SSID) із ефіру. Щоб підключитися до такої, необхідно знати її точну назву.

6. Послабте сигнал роутера

Якщо вам не потрібно підключатися до свого роутера, перебуваючи при цьому в сусідів, краще знизити потужність радіопередавача до мінімуму. Для звичайної квартири цього буде вдосталь, а ось зловмисник не зможе «піймати» сигнал, сидячи у припаркованому під будинком автомобілі.