Неділя, 23 Червня, 2024

Якщо не хочеться готувати сніданок – треба завести робота

Редактору порталу Motherboard Симоні Єртс набридло готувати собі щодня сніданки, і тому вона навчила робота це робити. Більш того, машина ще й годує її з ложечки.

Для створення робота, здатного залити колечка молоком і годувати власника з ложки, журналістка вирішила придбати маніпулятор. Спочатку вона роздумувала над купівлею пластикового маніпулятора за 41 долар США, але ціна здавалася їй занадто високою. Проте після ретельного вивчення вона придбала невеликий програмований маніпулятор uArm з присоском, вартість якого склала $339. За словами Єртс, їй сподобався зовнішній вигляд пристрою, який вона порівняла з Джеймсом Франко, зробленим з металу, болтів і сервоприводів.

На наступному етапі редактор приступила до програмування робота і вже за декілька годин змогла навчити маніпулятор подавати і прибирати ложку. Вирішивши, що на це пішло надто багато часу, Єртс звернулася до інструкції пристрою. Виявилося, що у uArm є режим навчання – людина сама рухає маніпулятор, а той записує послідовність рухів.

У процесі роботи з маніпулятором з’ясувалося, що через обмеження в ступенях свободи uArm може підняти, але не може нахилити пачку із сухим сніданком або пакет молока (при цьому пакет молока повинен бути заповнений не більше, ніж на 2/3). Щоб обійти це обмеження, довелося навчити машину класти коробки на бік перед тим, як брати їх. Також Єртс довелося допрацювати конструкцію маніпулятора, додавши йому масивну підставку.

В опублікованому на YouTube відеозаписі на каналі журналістки можна оцінити результати роботи редактора:

Після включення uArm перекидає коробку із сухим сніданком і, розсипавши трохи колечок на стіл, в миску і на підлогу, кидає коробку повз стіл. Після цього робот перевертає на бік, бере присоском відкритий пакет молока і, проливаючи його на стіл, наливає трохи в миску. Потім машина кидає пакет з молоком, бере ложку, зачерпує нею повітря над мискою і підносить до рота власника.

За словами Єртс, годування сніданком за допомогою маніпулятора виявилося не дуже ефективним. Тому вона планує навчити машину збирати бутерброд, оскільки цей процес не вимагає використання рідини. Проте, відзначає журналістка, це був веселий проект, і вона не відчуває провини за те, що витратила багато грошей на маніпулятор.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися