Четвер, 25 Липня, 2024

Як подовжити ресурс акумулятора свого Android

Літій-іонна батарея має обмежену кількість циклів зарядки, і це число залежить від того, наскільки відсотків батарею заряджають. Для користувача 20%-30% заряду можуть не грати особливої ролі, адже всюди є комп’ютери з USB, розетки та павербанки. А ось заряд акумулятора не до 100%, а до 80% чи 70% подовжує ресурс з 300 циклів до 2000 циклів.

 

Подібний режим обмеження максимального заряду виробники іноді вбудовують у гаджети. Так робила, наприклад, Samsung на деяких своїх ноутбуках. Android подібної функції не має та завжди заряджає девайс на 100%. Навчити його зупиняти заряд на 80% допоможе утиліта Battery Charge Limit (https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/root-battery-charge-limit-t3557002).

Програма працює лише на гаджетах з рут-доступом. Він необхідний для внесення змін у системний файл charging_enabled, який знаходиться за адресою sys/class/power_supply/battery.

Для зміни граничного рівня заряду у полі Limit треба вказати потрібне значення і натиснути на кнопку Change. Програма запитає права суперкористувача – надайте їй їх. Далі активуйте внесені зміни перемикачем Enable.

Battery Charge Limit не працює у фоновому режимі і не споживає системних ресурсів. Вона автоматично запускається при підключенні зарядного пристрою. Файл charging_enabled повертається до заводського змісту при кожному перезавантаженні смартфона.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися