Вівторок, 23 Липня, 2024

Як правильно дбати про акумулятор смартфона

Щоб батарея вашого гаджета тримала заряд якомога довше, варто дотримуватися кількох простих правил. Вони ґрунтуються на фізико-хімічній природі літій-іонної технології та дозволять акумулятору – найважливішому елементу смартфонів та планшетів – працювати якомога довше.

1. Декілька часткових зарядів краще за один повний

Чим глибше розряджається літій-іонний акумулятор, тим більші за розміром кристали утворюються на його внутрішній поверхні. Вони заважають переміщенню електронів, і тому батарея швидше втрачає ємність. Окрім цього, кількість робочих циклів акумулятора залежить від напруги його заряду (вона виводиться як відсотки заряду на екрані):

Тому краще розряджати гаджети лише частково – до 30-40% – і заряджати до 80%. Тоді батарея пропрацює близько 1500 циклів. Якщо ж розряджати повністю та заряджати до 100%, тоді слід розраховувати на 300 циклів.

2. Зберігайте акумулятор при заряді 40%

З таким рівнем заряду – від 40% до 50% – постачаються нові акумулятори. Це оптимальна величина, оскільки вона дає достатньо енергії, щоб не відбулося надглибокого розряду, який псує акумулятор, та не викликає росту кристалів літію на внутрішніх поверхнях батареї.

3. Уникайте високих температур

Усі хімічні процеси, зі старінням внутрішніх шарів акумулятора включно, прискорюються з температурою. Батарея може втратити до 80% ємності, якщо її рік зберігати при 60 градусах Цельсію. Якщо ж навколишня температура буде 25 градусів Цельсія, тоді акумулятор позбудеться лише 20% ємності за рік.

4. Не залишайте батареї в гаджетах

Виймайте акумулятори зі старих телефонів та підзаряджайте їх час від часу.

Сучасні пристрої споживають енергію, навіть коли вимкнені: на роботу годинника, будильника тощо. Якщо покласти телефон в шухляду, це буквально вб’є акумулятор – захисна електроніка заблокує його. Краще за все – зарядити батарею до 40% та покласти поруч з гаджетом. А час від часу – перевіряти її стан.

5. Не купляйте акумулятори «про запас»

Літій-іонні акумулятори зношуються, навіть якщо ними не користуються. В ідеальних умовах вони втрачають близько 20% ємності на рік. Тому варто купувати новий акумулятор лише перед заміною старого.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися