Вівторок, 23 Липня, 2024

Як полагодити помилку SD-картки «заблокований запис»

Повнорозмірні картки формату SD мають функцію блокування запису. Буває, що при користуванні накопичувачем таке блокування виникає несподівано. Ось як можна полагодити такий збій на прикладі відеокамери:

SD

Блокування запису в картках SD реалізоване програмно в прошивці кардрідера. Щоб він активував цю опцію, на картці SD є пластиковий перемикач, який треба зсунути вниз за напрямом стрілки на корпусі. При дозволеному записі цей перемикач притискає два електричні контакти в слоті кардрідера. При заблокованому записі контакти не торкаються один одного, і прошивка кардрідера «розуміє», що записувати на картку не можна.

SD1

SD1Отже, якщо у вас з’явилася помилка «запис заблоковано» чи подібний напис, тоді ретельно подивіться на SD-картку. Буває, що пластиковий перемикач ламається та випадає з корпусу картки. У цьому разі візьміть невеликий шматок фольги та приклейте її на місце перемикача. Так створиться необхідний електричний контакт.

SD1

У випадку, коли перемикач на картці не зламаний, а помилка є, тоді контакт відсутній у кардрідері. Справа в тому, що одним із двох контактів є корпус SD-слоту. Він кріпиться до електронної плати гаджета у двох точках і фіксується припоєм. Через багаторазове вставляння та виймання картки це кріплення може зламатися. При цьому решта контактів не порушаться, і кардрідер може нормально зчитувати SD-картки.

Полагодити це досить просто, але якщо не впевнені – краще віднесіть гаджет у ремонт. Інакше розберіть пристрій та шматком фольги замкніть контакти перемикача. Це корпус слота кардрідера та найближчий до нього контакт.

SD1

  • Теги
  • SD
Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися