Вівторок, 23 Липня, 2024

Як прискорити роботу GPS

Багато користувачів Android відчувають проблеми із занадто повільним визначенням місця розташування за допомогою GPS. Особливо це стосується власників смартфонів різних китайських брендів, які не пройшли відповідну адаптацію. Проте є спосіб прискорити позиціонування через GPS.

Глобальна система позиціонування (GPS) дозволяє визначати положення в просторі за допомогою сигналів від розташованих на орбіті супутників. Серед безлічі причин, що впливають на прийом цих сигналів і, відповідно, на точність і швидкість обчислення координат, велике значення має інформація про поточне розташування самих супутників. Якщо ця інформація застаріла або взагалі відсутня, то відбувається так званий «холодний старт» пристрою, при якому визначення координат може займати десятки хвилин.

Для прискорення роботи GPS створили допоміжну технологію під назвою A-GPS. Вона призначена для отримання даних про розміщення супутників зі спеціальних серверів у Мережі. Для її роботи необхідна наявність мобільного інтернету та список адрес серверів, на яких ця інформація зберігається. Проте часто в телефонах вказані сервери країни-виробника, а не країни, в якій їх продають. Заміна цього списку серверів на коректний саме і дозволяє пришвидшити роботу GPS.

Принцип роботи GPS та A-GPS

Усі дані для роботи GPS записані у файлі gps.conf, який знаходиться на системному розділі. Для його модифікації необхідно мати в телефоні рут-доступ.

Далі завантажте програму FasterGPS, яка дозволить редагувати gps.conf у візуальний спосіб, а також має вбудований список серверів A-GPS. Зазначте в ній український сервер, наприклад, ua.pool.ntp.org. При цьому обов’язково перед маніпуляціями зробіть резервну копію gps.conf.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися