Понеділок, 24 Червня, 2024

GPS прокладатимуть красиві маршрути

Через масове використання GPS-навігаторів сучасні водії можуть не лише швидко розрахувати найкоротший маршрут, але й при цьому втрачають багато цікавого. Адже їзда за порадами гаджета означає неможливість заблукати та побачити місцеві красоти. Однак скоро водії зможуть їхати за своїм маршрутом по GPS та бачити природу.

Науковці Yahoo хочуть навчити навігатори визначати красоту краєвидів на дорозі, для чого вони розробили власний алгоритм. Він буде не лише пропонувати короткі маршрути, але й зважатиме на те, щоб ними було приємно їхати.

Для навчання свого алгоритму науковці використали зображення від Google Street View та Geograph для вулиць Лондона. Користувачі визначали, які з них красивіші за інші, а потім науковці зіставили ці фотографії з мапою міста. Виявилося, що красиві маршрути всього на 12% довше за найкоротші, проте значно приємніше для всіх 30 учасників тестового етапу.

Оскільки розроблений спосіб навчання алгоритму вимагає багато ручної роботи, науковці Yahoo Labs працюють над автоматизацією метода визначення красоти. Він спирається на фотобазу Flickr, у якій вчені знайшли 5 млн фотографій тих місць Лондона, які вони вже дослідили. Науковці порівняли кількість коментарів до цих фотографій з відповідями учасників тестового етапу. З’ясувалося, що обсяг позитивних відгуків корелює з красотою місцевості.

Поки що в Yahoo займаються подальшим розвитком цього проекту. Наприклад, вони прокладають красивіші маршрути для Бостона. Причому 54 запрошених учасника фокус-групи підтвердили, що створені новим алгоритмом шляхи красивіші, ніж ті, що є найкоротшими. Після завершення підготувань та перевірок Yahoo планує випустити мобільну утиліту, щоб кожен міг прокладати красивіші маршрути.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися