Понеділок, 27 Травня, 2024

Як прискорити роботу старого телефону Android

Коли старий телефон починає сповільнюватися до бажання його викинути на смітник, спробуйте спершу безкоштовні прийоми. Можливо, дрібна програмна модифікація заощадить ваші гроші на купівлю нового гаджета, прискоривши роботу старого.

Пошукайте найбільш підходящі версії програмного забезпечення

Оновлення нині перетворилося свого роду на забавку і користувачі воліють оновлюватися не заради нових функцій чи реальних для них загроз. Однак нове програмне забезпечення не завжди краще, а іноді після апдейту смартфон просто перестає працювати.

Спробуйте понизити версію операційної системи, якщо це дозволяє виробник. Деякі вендори блокують таку дію.

Пошукайте попередні версії додатків, які задовольняють вас за функціональністю, але при цьому працюють швидко на вашому телефоні.

Відключіть автоматичне оновлення операційної системи та додатків, щоб телефон не зруйнував сам себе знову.

Вимкніть анімацію

Додайте трохи швидкості інтерфейсу свого старого смартфона, вимкнувши його анімацію. Для цього спочатку потрібно ввімкнути режим розробника: перейдіть у Налаштування > Про телефон і прокрутіть униз. Торкніться номеру збірки сім разів, щоб увімкнути режим розробника.

Після активації нового пункту в налаштуваннях перейдіть до нього Налаштування > Система > Параметри розробника та прокрутіть униз до розділу “Малювання”. Торкніться «Масштаб анімації вікна» та виберіть «Анімація вимкнена». Потім виберіть ту саму опцію в розділах “Масштаб анімації переходу” та “Масштаб тривалості анімації”.

Телефон працюватиме з тією ж швидкістю, що раніше, але інтерфейс оновлюватиметься швидше, оскільки не витрачатиметься час на малювання анімації.

Обмежте фоновий режим додатків

Більшість телефонів Android уже досить добре заморожують програми, які працюють у фоновому режимі. Однак якщо певна програма сповільнює ваш телефон, коли ви нею не користуєтеся – її можна заморозити примусово.

Активувавши режим розробника перейдіть до Налаштування > Система > Параметри розробника та прокрутіть до розділу “Програми”. Виберіть “Обмеження фонового процесу” та вкажіть варіант, який вам найбільше підходить. Наприклад, можна вбивати усі програми в фоні без винятку або дозволити працювати від однієї до чотирьох програм.

Звільніть місце на накопичувачі

Іноді занадто багато програм та їхніх даних також можуть уповільнити роботу телефону. Звільнення місця може значно підвищити його продуктивність.

Видаліть усі програми, які ви більше не використовуєте. Не забудьте від’єднати свої облікові записи від програм, перш ніж видалити їх.

Скиньте пристрій до заводських налаштувань

Якщо нічого не допомагає, ви можете спробувати скинути девайс до заводських налаштувань. Це стирає усі користувацькі дані і кеші програм. Перед такою дією перевірте, чи є у вас свіжі резервні копії даних зі смартфона Android та створіть нову, щоб уникнути втрати даних.

Перейдіть до Налаштування > Система > Додаткові параметри > Стерти всі дані (скидання до заводських налаштувань) і дотримуйтесь підказок на екрані.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися