Неділя, 14 Квітня, 2024

Як у Google Таблицях розділити повне ім’я на прізвище та ім’я

Досить часто в електронних таблицях доводиться обробляти списки людей, в яких імена та прізвища розміщені в одній комірці. При цьому може бути потреба мати ці дані у різних комірках, наприклад, для різних способів сортування. Редактори таблиць на кшталт Microsoft Excel чи Google Sheets дозволяють автоматизувати розділення повного імені на окремі компоненти.

Спершу вирішіть, який знак буде слугувати розділовим для повного імені. Це може бути, наприклад, перший пробіл між іменем та прізвищем. У такому разі повне ім’я Іван Петрович Комірников розділиться на Іван та Петрович Комірников. За потреби можна буде розділити ім’я та по батькові і прізвище таким же чином.

У Google Таблицях у новій комірці, наприклад B2, створіть формулу =index(split(A2, “ ”), 1) для розділення компонентів повного імені за першим пробілом. Комірка A2 містить повне ім’я, а цифра 1 у формулі означає, що програма виділить лише перше слово перед пробілом.

Підписуйтесь на наш Telegram.

Щоб решта повного імені опинилася в новій комірці, скажімо C2, потрібно виконати віднімання значень A2 та B2. Для цього в комірці C2 потрібно задати формулу =trim(REGEXREPLACE(A2, B2, “”)). Завдяки використанню опції trim пробіл перед рештою повного імені зникне при розміщенні у комірці С2.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися