Четвер, 29 Лютого, 2024

Додатки Linux з графічним інтерфейсом можна запускати у Windows 10

Microsoft розширила можливості запуску додатків Linux у своїй операційній системі Windows 10. Якщо раніше офіційно підтримувалися лише програми з інтерфейсом командного рядка, то тепер можна запускати також утиліти, що мають графічний інтерфейс. Така можливість уже доступна користувачам тестової збірки Windows Insiders.

Запускати додатки Linux з графічним інтерфейсом на Windows можна було раніше з використанням стороннього X-сервера. Поява офіційної можливості запуску таких програм означає, що додатки отримають апаратне прискорення відеокартою і працюватимуть швидше та плавніше. Також програми Linux зможуть отримувати доступ до мікрофона та динаміків, що дозволяє використовувати відеоплеєри та комунікаційні додатки.

Користувачам Windows для запуску Linux-програми потрібно проводити мінімальну конфігурацію. Microsoft автоматично запускає дистрибутив при відкритті додатка Linux GUI. Цей дистрибутив містить усі необхідні програмні компоненти для роботи всередині Windows,  такі як Wayland, X server, аудіосервер.

Можливість запуску додатків Linux з GUI у Windows 10 доступна у версії Windows Insider 21364.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися