П’ятниця, 14 Червня, 2024

Роботи мандрують автостопом

Інженери канадської лабораторії вирішили, що сучасні роботи вже достатньо самостійні, щоб мандрувати без допомоги людини. Для перевірки цієї ідеї вони створили бота hitchBOT, який переміщується на довгі відстані автостопом, зупиняючи автомобілі, що проїжджають поряд. Маршрут досить протяжний – від узбережжя Атлантичного океану в місті Халіфакс до міста Вікторія на берегах Тихого океану.

Загалом робот повинен подолати близько 6000 кілометрів власними силами. Для цього його оснастили навігаційним обладнанням, а також навчили ставити питання та відповідати на них. Автори кажуть, що розмовні здібності їхньої машини базуються на схожих технологіях, які використовуються сьогодні в смартфонах. Робот шукає відповіді на питання, аналізуючи наявність певних ключових слів у запитах тих, хто його оточує. А базою фактів для нього слугує енциклопедія Wikipedia.

Бот hitchBOT вирушив у свою мандрівку 26 липня, і він регулярно звітує про себе в інтернеті. У його профілях в соціальних мережах сьогодні нараховуються десятки тисяч людей. Наприклад, в Instagram це 11 тис. користувачів, а акаунт Facebook приніс 41 тис. лайків. У Twitter робот має 32 тис. прихильників. Багато з тих, хто підвозив цього бота, зізнаються, що робили це, оскільки знали про нього із соцмереж.

Сам робот має округлу форму і маніпулятори, які дозволяють йому стояти на дорозі та привертати увагу. На його центральній частині також прикріплене дитяче сидіння, щоб водії могли пристебнути його ременем безпеки. Живлення робот отримує від сонячних панелей, розміщених на його тулубі. Окрім цього, він вміє прохати людей, щоб вони під’єднали його до роз’єму прикурювача авто або звичайної розетки для підзаряджання.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися