Неділя, 3 Березня, 2024

Як увімкнути перегляд прихованих файлів в macOS

У macOS є багато прихованих файлів і папок, до яких ви можете отримати доступ, якщо знаєте метод. Ось як переглянути невидимі файли.

Коли Стів Джобс повернувся в Apple, компанія вирішила перевести Mac на нову сучасну систему на базі UNIX на основі ОС NeXTSTEP. NeXTStep і Mac_OS_9 були об’єднані, щоб створити Mac OS X, яку Apple випустила в 2000 році і тепер називається просто macOS.

Оригінальна файлова система UNIX була складною, містила сотні каталогів, тисячі невеликих програм та безліч інших інструментів, включаючи оболонку терміналу та мови сценаріїв — майже всі вони були видимі та регулярно доступні для користувача.

Сьогодні в macOS більша частина оригінальної системи UNIX все ще присутня, але прихована від користувача.

Існують різні причини, чому вам може знадобитися переглянути невидимі частини файлової системи на вашому Mac. До них входять встановлення сторонніх інструментів UNIX, встановлення інструментів розробника та пакетів, зміна сценаріїв входу, видалення прихованих налаштувань або видалення файлів, встановлених інсталяторами.

Найпростіший і найлегший спосіб увімкнути або вимкнути відображення прихованих файлів – скористатися в додатку Finder для macOS Ventura одночасним натисканням клавіш Command-Shift із крапкою.

Ви також можете відкрити вікно терміналу та ввести:

defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles true

Після цього натисніть Return. Це вкаже програмі Finder показати всі файли у файловій системі. Потрібно буде перезапустити Finder, щоб зміни набули чинності.

У терміналі ви можете вимкнути невидимі файли пізніше за допомогою тієї ж команди терміналу, але зі значенням false:

defaults write http://com.apple.Finder AppleShowAllFiles false

Тепер ви маєте повну видимість всіх частин файлової системи на всіх підключених дисках вашоого Mac.

Після цього, якщо ви відкриєте завантажувальний диск свого Mac, ви побачите додаткові папки, окрім стандартних папок «Програми», «Система», «Бібліотека» та «Користувачі».

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися