Як в Ubuntu/Linux створити завантажувальну USB-флешку

на Windows програм для створення таких носіїв багато десятків і особливо з них відома Rufus, на Linux знайти простий аналог може бути складно

При збоях комп’ютера його можна реанімувати за допомогою завантажувального носія. Але якщо на Windows програм для створення таких носіїв багато десятків і особливо з них відома Rufus, на Linux знайти простий аналог може бути складно. Ось як досить легко створити завантажувальну USB-флешку в Ubunty/Linux.

Завантажте на ПК утиліту Ventoy. Це крос-платформенна програма, яка працює на Linux та Windows. Для Linux оберіть скачування архіву ventoy-1.0.ХХ-linux.tar.gz останньої версії.

Завантажений архів розпакуйте в якусь папку та запустіть термінал. В терміналі запустіть виконання скрипту VentoyWeb.sh із правами рут-користувача. Для цього скористайтеся командою sudo, після якої вкажіть повний шлях до скрипта.

Скрипт запускає веб-сервер, тому відкрийте браузер і перейдіть за IP-адресою, яка вказана в терміналі.

На веб-сторінці Ventoy вкажіть мову інтерфейсу сторінки, а також оберіть завантажувальні параметри флешки. У меню вкажіть носій, який потрібно трансформувати в завантажувальний та натисніть кнопку Install.

Флешка отримає два розділи на диску. Один обсягом у кілька десятків мегабайтів використовується для завантаження і буде прихований. Інший розділ буде порожній і на нього потрібно просто скопіювати ISO-зліпки операційних систем, Live CD тощо.

При завантаженні комп’ютера у його UEFI/BIOS поставте завантаження з USB-носія або скористайтеся завантажувальним меню. Останнє часто доступне на якійсь із кнопок Fn, яку потрібно натиснути на старті машини. Дізнайтеся, яка саме кнопка Fn на вашому ПК з інструкції до нього.

Після завантаження з USB-носія оберіть ISO-файл для подальшого завантаження і роботи з ним.

1 коментар

  1. Нарешті є інструмент, з допомогою якого можна мати фактично безсмертну операційку. Тим більше на Лінукс. Бо довгі танці з бубном на командній консолі та використання “костиля” у вигляді ДОС-середовища для лікування збоїв ядра мені ніколи не подобалися й не подобаються досі. А ось Ventoy симпатичненький. Обов`язково скористаюсь.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я