Вівторок, 23 Квітня, 2024

Як відключити звук у вкладках в будь-якому веб-браузері

Користувачі інтернету знають, що комп’ютер може почати раптово відтворювати звуки. Усе тому, що на сайтах відеореклама часто вмикається автоматично. Майже кожен веб-браузер сьогодні дозволяє відключати звук вкладок. Ось як відключити звук у браузері на вашому Mac або ПК при роботі в Google Chrome, Microsoft Edge, Firefox і Safari.

mouse arrow pointing the url in the web browser address bar

Яка вкладка відтворює звук?

Коли в браузері одночасно відкрито багато вкладок, одразу здогадатися, яка саме відтворює звук, може бути складно. Щоб дізнатися, який сайт вас турбує звуками, погляньте на панель вкладок у браузері. На вкладці, яка відтворює аудіо, буде значок динаміка.

Як відключити звук в Google Chrome

У Google Chrome, попри його монопольне положення на ринку інтернет-браузерів, немає вбудованого способу відключення вкладок, як в інших браузерах.

Замість цього Google Chrome дозволяє вимкнути звук цілих веб-сайтів. Це означає, що якщо ви вимкнете звук вкладки, звук з будь-яка іншої вкладки, що знаходиться на тому ж веб-сайті, також буде відключений.

Щоб вимкнути звук з веб-сайтів:

1. Клацніть правою кнопкою миші вкладку на веб-сайті, який ви хочете відключити.

2. Виберіть “Вимкнути звук на сайті”.

3. Коли ви захочете включити аудіо, знову клацніть правою кнопкою миші на цьому веб-сайті і виберіть “Включити сайт”.

Якщо ви спеціально хочете відключити окремі вкладки замість цілих веб-сайтів, вам буде потрібно встановити розширення, наприклад, Tab Muter.

Як відключити звук вкладки в Microsoft Edge або Firefox

Microsoft Edge і Firefox дозволяють відключати звук набагато простіше, ніж в Google Chrome:

1. Клацніть правою кнопкою миші вкладку, яку ви хочете вимкнути.

2. Виберіть “Відключення Звуку”.

3. Щоб увімкнути звук на вкладці, знову клацніть правою кнопкою миші та виберіть “Увімкнути звук вкладки”.

В якості альтернативи відкрийте вкладку і натисніть Control + M на клавіатурі.

Як відключити звук на вкладках в Safari

Safari дозволяє відключати звук вкладок, але у нього є обмеження: ви можете відключати звук тільки тих вкладок, які активно відтворюють звук. Якщо ви спробуєте відключити звук вкладки, коли вона не відтворює його, ця опція або зникне, або стане сірою. Це означає, що ви не можете попередньо відключити вкладки.

Процес вимкнення звуку вкладок у Safari також трохи відрізняється в залежності від того, скільки вкладок у вас відкрито. При єдиній вкладці натисніть кнопку вікна у верхній частині екрана, а потім вимкніть цю вкладку. Якщо ви хочете включити звук у ній, знову відкрийте меню вікна і виберіть включити цю вкладку.

При кількох відкритих вкладках, клацніть правою кнопкою миші вкладку, яку ви хочете відключити, і виберіть відключення звуку. Щоб увімкнути звук, знову клацніть правою кнопкою миші та виберіть “Увімкнути”.

В обох випадках ви також можете клацнути кнопкою миші значок динаміка, який з’являється в рядку URL-адреси при відтворенні звуку.

Якщо ви хочете відключити звук на всіх вкладках, крім тієї, на якій ви знаходитесь в даний момент, натисніть кнопку вікно у верхній частині екрана, а потім вимкніть звук на інших вкладках. Пам’ятайте, що він відключить тільки ті вкладки, які активно відтворюють звук в цей момент.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися