Субота, 2 Грудня, 2023

Як відкрити запаролений RAR-архів, не знаючи пароля

Для надійнішого захисту даних можна файли ховати в архівах з паролем. Однак іноді пароль до якогось архіву можна забути. Щоб не втратити дані, пароль можна спробувати підібрати. Ось інструкція злому запаролених RAR-архівів.

RAR-архіви цікаві тим, що їхній алгоритм шифрування майже не має суттєвих вразливостей. Є відомості 19-річної давнини про одну таку вразливість. Також ці архіви використовують надійне 256-бітне шифрування AES.

Для злому пароля використовуватиметься брутфорс – методика підбору пароля перебором комбінацій. Знадобляться додатки John the ripper та Hashcat. А також бажано потужний комп’ютер.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Спершу потрібно виокремити хеш зашифрованих в архіві файлів за допомогою John the ripper. Запустіть командний рядок cmd.exe з правами адміністратора та перейдіть у директорію, де знаходиться виконуваний файл rar2john.exe програми.

У командному рядку введіть rar2john.exe та адресу розміщення зашифрованого архіву. Отриманий хеш вставте в Hashcat та дочекайтеся появи підібраного за хешем пароля.

Залежно від використаних у паролі символів та його довжини підбір може зайняти кілька місяців на потужній відеокарті.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися