Як захиститися від прослуховування

Захист від чужих цікавих вух та очей – актуальне питання для громадських діячів, бізнесменів та тих, хто хоче вберегти свою приватність. Ось п’ять кроків для захисту своїх даних від сторонніх осіб.

1. Виявляємо прослуховування

Простого способу визначити, що ви під наглядом, не існує, але є ознаки, які можуть про це свідчити. Це, по-перше, дивні перешкоди (смартфон фонить без причини, чути тріск), по-друге – помітне зниження швидкості інтернету, по-третє – прискорене розрядження  акумулятора на новому смартфоні (до року). Крім того, існує спеціальний софт (доступний у магазинах додатків Android і iOS), який після установки на смартфон допомагає визначити факт пересилання інформації «наліво», особливо при звичайних дзвінках. Це, наприклад, програми EAGLE Security, CatcherCatcher, Darshak і IMSI-Catcher Detector. Вони дозволяють запобігти підключенню до помилкової базової станції, якими часто користуються зловмисники. З цими утилітами також можна отримати повний перелік програм, які мають доступ до мікрофона і відеокамери телефона, а також заборонити його.

2. Сховатися від спецслужб

Експерти кажуть, що інтернет-месенджери типу Skype та Viber безпечніші, ніж GSM-розмови. Але при виборі програми потрібно враховувати, що рівень захисту в них різниться. Спецслужби можуть перехоплювати дані на рівні провайдера в чаті Facebook, Whatsapp, Google Hangouts, Skype та Viber. Тому для безпечної комунікації краще використовувати призначені для безпечного спілкування програми ChatSecure, Cryptocat і Signal/Redphone.

3. Захищаємося від ботів

У більшості випадків шпигують не спецслужби, а злочинці, які намагаються вкрасти приватні дані та потім їх продати. У своїй роботі вони використовують програми-роботи, які діють за шаблоном і ламають найменш захищений акаунт. Втратити свої дані можна, наприклад, через встановлення утиліт із сумнівних джерел. Захиститися від такого допоможуть додатки з офіційних магазинів.

4. Протидіємо замовленню

Значно складніше, якщо збір інформації з вашого смартфона розпочав хтось із близьких, хто має безпосередній доступ до пристрою. Це значно спрощує встановлення на мобільних різних шпигунських утиліт. Перешкоджати цьому можна за допомогою паролю на екрані блокування. Варто також не відкривати незнайомі файли в пошті чи в пам’яті.

5. Підвищуємо безпеку месенджерів

Інтернет-комунікатори типу Skype та Viber також є джерелом загрози, оскільки вони вміють завантажувати файли. У Skype, наприклад, усі вхідні об’єкти приймаються автоматично. Для власної безпеки забороніть цю опцію (Інструменти – Налаштування – Чати і SMS), інакше зловмиснику буде легко заразити смартфон вірусом та отримати до нього доступ.

За матеріалами: Vesti-ukr.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я