Як зберегти список запущених програм з «Диспетчера задач» у файл

в цій утиліті список безперервно оновлюється та змінюється, що ускладнює його аналіз. Набагато зручніше його вивчати, коли список доступний у вигляді текстового фіксованого файлу.

Для оптимізації роботи ПК буває необхідно отримати список запущених у певний момент програм і задач, який доступний у «Диспетчері задач». Але в цій утиліті список безперервно оновлюється та змінюється, що ускладнює його аналіз. Набагато зручніше його вивчати, коли список доступний у вигляді текстового фіксованого файлу. Ось як його отримати.

У контекстному меню кнопки «Старт» виберіть консоль Windows PowerShell, у вікні якої введіть команду tasklist. Програма дозволяє отримати список процесів для всіх або конкретного користувача, може показати докладні відомості про кожне завдання і список служб для них, відфільтрувати процеси, які споживають понад 100 МБ оперативної пам’яті або встановлені з Microsoft Store. Вона також вміє виводити результат у вигляді списку, таблиці або CSV. Повний список доступних опцій tasklist можна переглянути командою tasklist /?.

Щоб отримати текстовий файл запущених процесів, введіть команду tasklist > С:\tasks.txt, де С:\tasks.txt – це шлях до файлу та його ім’я.