Android відсвяткував 10-ліття: від ще одної ОС до монополіста

Нинішні успіхи Android можуть виявитися її піком, адже Google готує її заміну. Нова ОС попередньо називається Fuchsia, і про неї поки що мало відомо

Десять років тому, 23 вересня 2008 року, майже зниклий сьогодні виробник HTC презентував свій черговий телефон T-Mobile G1. Головним у ньому було програмне забезпечення – він працював на Android 1.0. Тоді ще ніхто не знав, що це початок нової ери, і скоро майже всі телефони буть на Android.

Перший час Android мав досить багато обмежень: він не міг відтворювати відео поза межами YouTube, магазин додатків, який тоді ще називався Android Market, мав невелику кількість програм у каталозі. В Android навіть не було віртуальної клавіатури – автор цієї ОС Енді Рубін створив її в стилі BlackBerry, яка мала апаратну клавіатуру QWERTY. Однак загальна формула Android була відома вже тоді – Google бачила свою ОС сконцентрованою на інтернеті та сервісах.

Уже до 2010 року Android став найпопулярнішою ОС мобільного світу, потіснивши iOS, BlackBerry, Symbian та Windows Mobile настільки, що три останні зникли, а iOS займає менше 20%.

Сьогодні Android стала стандартом для смартфонів усіх сегментів – від топового до бюджетного. Ця ОС також вийшла за межі телефонів, знайшовши місце в планшетах, телевізорах, годинниках, шоломах віртуальної реальності та інших девайсах, з можливістю запуску додатків Android на Chrome OS включно.

Нинішні успіхи Android можуть виявитися її піком, адже Google готує її заміну. Нова ОС попередньо називається Fuchsia, і про неї поки що мало відомо. Ця операційна система буде відкритою і не використовує ядро ОС Linux, як Android та Chrome OS. Вона працює на ядрі Magenta, який розробили учасники проекту LittleKernel. Ядро Magenta можна легко масштабувати, щоб воно працювало на смартфонах та настільних комп’ютерах. Воно вже підтримує 32- та 64-бітні архітектури ARM та 64-бітну архітектуру x86. Саме тому існують чутки, що Fuchsia буде універсальною ОС для всіх типів пристроїв.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я